В ЄС розглядають можливість прискореної відмови від російського газу – Reuters

Європейський парламент розглядає пропозиції щодо прискорення відмови ЄС від російського газу на рік раніше, до січня 2027 року.

Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters, передає Укрінформ.

Країни Європейського Союзу та законодавці готуються до переговорів щодо плану ЄС заборонити імпорт російського газу – відправною точкою є юридична пропозиція Європейської комісії, зроблена минулого місяця, про поетапне припинення імпорту російського газу до 1 січня 2028 року.

Однак, як свідчать документи, деякі законодавці Європарламенту запропонували перенести цей термін на 1 січня 2027 року. Пропозиції належать депутатам Європарламенту Інесі Вайдер з правоцентристської Європейської народної партії – найбільшої депутатської групи в Європарламенті – та Вілле Нііністьо від «зелених».

Читайте також: Експорт російського газу до Європи через «Турецький потік» впав у червні на 18% – Reuters

За їхніми словами, навряд чи уряди погодяться перенести заборону на рік раніше, але депутати ЄС можуть використати цю вимогу як важіль впливу, щоб домогтися інших змін у переговорах. Наприклад, Вайдер також запропонував вимогу до урядів накладати штрафні санкції на компанії, які порушують заборону, в тому числі шляхом відкликання ліцензій на торгівлю енергоносіями. Нііністьо хоче повної заборони імпорту російської нафти з 1 січня 2027 року, чого не запропонувала Єврокомісія.

Восени Європарламент проголосує за те, щоб підтвердити свою позицію для переговорів з країнами ЄС щодо заборони. Остаточні заходи мають бути схвалені парламентом і кваліфікованою більшістю країн ЄС – це означає, що вони не можуть бути заблоковані членами ЄС Угорщиною та Словаччиною, які досі імпортують російський газ через трубопровід і виступають проти планів ЄС.

Минулого року близько 19% газу в Європу надходило з Росії через газопровід «Турецький потік» та постачання ЗПГ. Очікується, що ця частка впаде до 13% у 2025 році, порівняно з приблизно 45% до 2022 року.

Читайте також: Представники німецького політикуму кулуарно могли обговорювати з Москвою долю «Північного потоку»

Як повідомляв Укрінформ, Чехія позбулася залежності від російських викопних енергоносіїв, зокрема газу, та розраховує забезпечити не менше чверті потреби в блакитному паливі завдяки терміналу в німецькому Штаде, в будівництві якого бере участь.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *