25 мільйонів гривень і три роки: у Полтаві хочуть відновити будівлю 1890-х років (ФОТО)

Відновлення будинку
1890-х років

У Полтаві планують відновити будинок 1890-х років на Павленківській площі, 6. На відбудову піде приблизно 25 млн гривень. Про це повідомив місцевий підприємець Олег Хардін, пише Суспільне.

Міська рада дозволила Олегу викупити будівлю за 2,5 мільйона гривень, аби відремонтувати її та зробити доброустрій території. Двоповерхова будівля має пошкоджене облицювання стін та отвори в даху. Приміщення, якому понад 100 років, поруйнувалося під впливом опадів та пожеж.

У парламенті створять робочу групу аби вдосконалити законодавство із захисту об‘єктів культурної спадщини

Підприємець планує облаштувати в будинку хостел, кімнату для шахового гуртка й музей уродженця Полтави секретаря освіти УНР Івана Стешенка.

“Були думки зробити тут сучасний хостел, доброустрій території. Через моє покликання я б хотів зробити тут кімнату для того, щоб діти тут займалися шахами. І також ми говорили з Олегом Пустовгаром, це Український інститут національної пам’яті, щоб зробити тут музей-кімнату Івана Стешенка”, – зазначив Олег.

За словами підприємця, за попередніми підрахунками, на реконструкцію необхідно близько 25 мільйонів гривень і три роки.

Збереження культурної спадщини: нардеп розповіла, як взаємодіятимуть ЄДЕССБ та Держреєстр нерухомих пам’яток

Наразі чоловік чекає на висновок спеціалістів щодо стану цієї будівлі. Далі будуть робити ескізні пропозиції, які проговорять з громадськістю й депутатським корпусом.  “І в тому числі від їхньої роботи злагодженої буде залежати швидкість ухвалення рішення. Після цього буде напрацьований робочий проєкт, де буде все розписане по будівельному об’єму, за кількістю робіт”, – додав Олег.

Будинок звели орієнтовно у другій половині 1890-х. Спочатку там розташовувалися житлові площі, потім на їхнє місце переїхала школа № 6, а опісля – вечірня школа № 5. Досі споруда була на балансі Управління освіти Полтавського міськвиконкому, проте з 2009 року простоювала, руйнувалася та кілька разів підпалювалася. З 2017-го приміщення орендувала родина Олега.


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Фото: Суспільне Полтава

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *