Будівельники найбільш оптимістичні: бізнес поліпшив очікування після місяців песимізму – НБУ (ІНФОГРАФІКА)

Індекс очікувань
ділової активності

Бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після п’яти місяців негативних очікувань: індекс очікувань ділової активності перевищив нейтральний рівень та зріс до 52 у березні з 47.5 у лютому, повідомляє пресслужба Національного банку.

Поліпшенню настроїв сприяли нарощування морських та залізничних перевезень, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, низькі інфляційні очікування та сезонне пожвавлення ділової активності.

Стримувальними факторами залишаються посилення обстрілів критично важливих об’єктів, ризик нестачі міжнародного фінансування та блокада західного кордону.

“Київміськбуд” готує поетапне розморожування проєктів: коли відновлять будівництво і що для цього потрібно?

Підприємства торгівлі залишаються найбільш оптимістичними серед інших секторів: другий місяць поспіль вони позитивно оцінили результати своєї діяльності завдяки нарощуванню морських і залізничних перевезень, уповільненню інфляції та сталому споживчому попиту: секторальний індекс у березні зріс до 55.1 з 50.1 у лютому.

Підприємства промисловості позитивно оцінили результати своєї діяльності на найближчу перспективу завдяки сталому споживчому попиту, стійкій ситуації на валютному ринку та низьким інфляційним очікуванням: секторальний індекс у березні становив 51.0 (у лютому – 48.3).

Підприємства будівництва суттєво покращили оцінки економічних результатів своєї діяльності, враховуючи бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та сприятливі погодні умови: секторальний індекс становив 53.5 порівняно з 43.7 у лютому.

Як зміниться мінімальна зарплата з 1 квітня і на які показники вплине

Підприємства сфери послуг вперше з жовтня 2021 р. оптимістично оцінили свої економічні перспективи завдяки налагодженню логістичних ланцюжків та пожвавленню попиту: секторальний індекс становив 50.6 порівняно з 45.3 у лютому.

Оцінки зайнятості дещо покращились, але залишилися неоднорідними. Якщо керівники підприємств будівництва та торгівлі були налаштовані на незначне збільшення чисельності працівників, респонденти промисловості та сфери послуг продовжували очікувати на скорочення персоналу.

НБУ проводив щомісячне опитування серед 456 підприємств із 4 до 22 березня 2024 року.


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *