Експериментальний проект: дорогу в Одеській області будують з використанням золи (ФОТО)

Використання золи
у будівництві доріг

Дорожники ремонтують ділянку протяжністю 8 кілометрів регіональної автодороги Р-71 Одеса-Іванівка-Ананьїв-Піщана-Хащувате-Колодисте-Рижавка-/М-05/ в Одеській області, застосовуючи новітні технології. Це експериментальний проект ремонту з додаванням в основу такого матеріалу, як зола. 

Про це пише Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Автодорога Р-71 – одна з найбільш зруйнованих на Одещині. Вона проходить через Одеську, Черкаську та Кіровоградську області.

“Відновлення автошляху важливе, оскільки цей маршрут використовують для транспортування великої кількості вантажів різного призначення”, – йдеться в повідомленні. 

Був зруйнований у лютому-березні 2022: дорожники встановили прогонову будову мосту через річку Білоус (ФОТО)

За допомогою золи та цементу стабілізується основа дорожнього полотна та влаштовується один шар асфальтобетонного покриття товщиною 5 см. 

Зола гідровидалення не лише покращує фізичні характеристики сумішей та забезпечує економію коштів, а й є екологічним матеріалом. На 1 м2 передбачено: 80 кг золи та 20 кг цементобетонної суміші.

Завдяки такій технології вартість ремонту ділянки зменшиться приблизно на третину. 

Загалом золошлакові матеріали, які утворюються в результаті діяльності теплових електростанцій, можуть активно використовуватися в дорожньому будівництві та виробництві асфальтобетонних сумішей, залізобетонних конструкцій, бетонів, бетонних блоків, насипів доріг та дамб. 

Японських інженерів залучать до найскладніших проєктів відновлення – Агентство відновлення

“Перевагою золи є довговічність технологій (у тому числі через водонепроникність). Матеріал швидко набирає міцність та готовий до укладання асфальту через 2 дні. Значно прискорює весь цикл дорожнього будівництва щонайменше на 40%. Крім цього, завдяки золі собівартість виробництва будівельних матеріалів зменшується на 15-20%”, – додали в Держагентстві відновлення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *