Франція бере участь у кількох проєктах відновлення України

Участь Франції у
проєктах відновлення

У ході підготовки до візиту Президента Франції Емануеля Макрона команда Міністерства відновлення на чолі з міністром Олександром Кубраковим провела зустріч зі Спеціальним уповноваженим президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельброном. У фокусі розмови – актуальний статус виконання спільних проєктів. 

«Нарощуємо співпрацю з Францією у питаннях відновлення України.  У пріоритеті – розвиток транспортної галузі та модернізація обʼєктів критичної інфраструктури.  

Французька агенція з міжнародного технічного співробітництва Expertise France з вересня 2023 року реалізує проєкт багатогалузевої технічної допомоги mAIDan Ukraine/Майдан Україна. Проєкт фінансується Міністерством з питань Європи та закордонних справ Франції.  Обсяг – 14,5 мільйонів євро на 3 роки. 

Одним із важливих напрямків нашої міжнародної співпраці є пряма підтримка відновлення територіальних громад. Бачимо прогрес співпраці на прикладі Чернігівщини», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. 

Створена українсько-турецька робоча група з відбудови України

Детальніше про проєкти:

  • Фінансова підтримка Укрзалізниці

Наприкінці грудня 2023 року підписано кредитну угоду на суму майже 37 мільйонів євро. Впродовж року буде поставлено 19 тисяч тонн рейок, що дозволить відремонтувати майже 150 кілометрів колій. Перша тисяча тонн надійде у першому кварталі 2024 року. 

Канада надасть допомогу у відбудові 19 українських громад з семи областей

  • Проєкт покращення водопостачання у місті Києві 

Вартість – 70 мільйонів євро. На меті – відновлення стратегічних об’єктів водопостачання. Зокрема впровадження технології попередження гідроударів на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях, технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції, реконструкція двох водоводів.

  • Відновлення на регіональному рівні

Проєкти реалізуються французьким агентством міжнародного технічного співробітництва Expertise France. Проєкт фінансується Міністерством з питань Європи та закордонних справ Франції. У планах на 2024 рік – спільна робота у сферах реформи децентралізації, підтримка потенціалу громад та зміцнення партнерства між українськими та французькими містами.  


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *