Голландська студія представила дизайн празького аеропорту з велетенськими скляними екранами (ВІЗУАЛІЗАЦІЇ)

Розширення аеропорту
імені Вацлава Гавела

Голландська студія MVRDV спільно з інженерною компанією Netherland Airport Consultants виграла архітектурний конкурс з розширення Терміналу 1 празького аеропорту імені Вацлава Гавела.

Промзону у центрі Лондона перетворили на артцентр із житлом (ФОТО)

Архітектурний проєкт передбачає розширення Терміналу 1 трьома новими будівлями, у яких розташовуватимуться центральний комплекс безпеки аеропорту, бізнес- та VIP зали та вертипорт. На іншому кінці кільцевої дороги аеропорту побудують готель, конференц-центр та паркінг.

Екстерʼєр цих будівель буде «драпірований» скляними панелями, які будуть підсвічуватись та транслюватимуть супутникове зображення Чехії. Ці панелі мають в собі фотоелектричні елементи, завдяки яким можуть генерувати частину електрики, яку використовує будівля. У панелях також будуть встановлені запрограмовані освітлювальні елементи, за допомогою яких будівля буде «розповідати» відвідувачас про важливі події країни. Автори проєкту назвали нові будівлі Терміналу 1 «Чеськими ліхтарями».

В чому секрет успіху першого у Німеччині міста «з нульовими відходами»?

Нові будівлі Терміналу 1 стануть першими елементами аеропорту, які пасажири будуть бачити після прибуття. Оскільки фасад терміналу виходить як на кільцеву дорогу аеропорту, так і на аеродром, дві нові будівлі терміналу розроблені так, щоб бути максимально прозорими. Таким чином, пасажири зможуть побачити протилежну сторону крізь скляну будівлю. Внутрішні дворики між будівлями густо засаджені місцевою рослинністю, створюючи вигляд густого лісу з кожного боку зони безпеки.

Першу частину спланували так, щоб проходження безпекового контролю відбувалось бездоганно: доступ до вертипорту, бізнес- та VIP-зали розташовані на першому поверсі, щоб між ними не було зміни поверхів або непрозорих барʼєрів. Завдяки цьому пасажирам завжди буде видно летовище. Разом із видом на природу з обох боків будівлі це допоможе мінімізувати стрес мандрівників під час руху аеропортом, заявляють у MVRDV.

Друга будівля буде «близнюком» першої – вона матиме схожий розміром і таку ж структуру. Команда проєктувальників вважає, що вихід фасаду цієї будівлі на аеродром буде цінним у майбутньому, оскільки аеропорт продовжує розширюватися. Цю територію в майбутньому можна буде легко перетворити на частину зон обслуговування аеропорту, уникаючи дорогого процесу реконструкції.

В Парижі пропонують озеленити дахи будівель, аби запобігти перегріву міста

Навпроти цих двох будівель буде ще одна – у ній будуть конференц-зал та готель, розташовані поверх паркінгу. Автори проєкту скористались клиноподібною формою споруди та розробили дизайн грандіозного пʼятиповерхового вестибюлю у куті будівлі, який вітатиме відвідувачів.

«У наші дні в більшості випадків досвід відвідувачів аеропорту відірваний від відчуття місця або відчуття якого-небудь контролю для мандрівника, – каже один із засновників MVRDV Віні Маас. – У Празі скоро все буде інакше. Проходячи безпековий контроль, ви відчуєете себе оточеними зеленню чеських пейзажів – на стелі та у внутрішніх двориках поблизу».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *