Як змінилась ситуація на ринку праці (ІНФОГРАФІКА)

Відновлення
ринку праці

Ринок праці поступово відновлюється і кількість вакансій зростає.

Про це свідчать результати досліджень спеціалізованого сайту з пошуку роботи.

Кількість вакансій та резюме

На сайті пошуку роботи зафіксовано майже 90% кількості вакансій від рівня початку 2022 року.

Ключовий показник, важливий для роботодавців, – це співвідношення кількості кандидатів та кількості вакансій. Станом на зараз – це 3 резюме на 1 вакансію, що відповідає майже довоєнному рівню.

Лідером за кількістю вакансій є Київська область (35 081 оголошення), на другому місці – Львівська (7 374). І далі – Дніпропетровська (6 990 вакансій), Одеська (5 794) та Харківська області (4 116).

Рейтинг областей за кількістю резюме дещо відрізняється – Київська, Дніпропетровська, Харківська, Львівська та Одеська області відповідно.

Підприємства будівництва суттєво погіршили оцінки результатів діяльності

Рівень заробітних плат

Є два ключових зарплатних показники – середній рівень грошової винагороди, яку пропонують роботодавці, і середній рівень зарплати, яку хочуть отримувати кандидати.

До початку повномасштабного вторгнення роботодавці у середньому готові були платити на 445 грн менше, ніж того очікували пошукачі. Зараз ця різниця становить 2 835 грн. Тобто розрив збільшився у 6 разів. Але в ситуації дефіциту вакансій – перевага на боці того, хто шукає роботу.

Реформа містобудування: що зроблено і чого слід чекати

У вересні 2023 року сайт з пошуку роботи опитував українських роботодавців на предмет, чи здійснювала компанія підвищення зарплат цього року. Третина компаній не підвищувала зарплати, ще третина – збільшили рівень винагороди на 5-10%. І 30% роботодавців підняли зарплату на 11-20%.

Очікування пошукачів від роботодавців

За останні три роки в українців майже повністю трансформувалося бачення критеріїв, які є найважливішими при виборі роботодавця. Єдине, що залишилося незмінним, – розмір зарплати все ще грає ключову роль для пошукачів (93% у 2020 році та 80% у 2023 році).

Крім цього, до пандемії для кандидатів була важлива віддаленість офісу від дому, можливість кар’єрного зростання, впізнаваність компанії роботодавця та додаткові бенефіти, наприклад, корпоративи або медичне страхування.

Сьогодні, під час війни, українці роблять свій вибір, спираючись на прозорість працевлаштування, гнучкість графіку роботи, можливість кар’єрного зростання та комфортні умови праці, такі як наявність офісу та безпека.


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Інфографіка та аналітика: robota.ua

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *