Iмпорт будiвельних матерiалiв з Туреччини збiльшився

Iмпорт будiвельних матерiалiв з Туреччини збiльшився

У 2024 р. ринок сухих будiвельних сумiшей в Українi продемонстрував значне зростання завдяки запуску нових виробничих потужностей та iнвестицiям як з боку вiтчизняних, так i iноземних компанiй. Про це йшлося у доповiдi Юрiя Щирiна (АIМ) на XIV щорiчної конференцiї для учасникiв ринку будiвельних сумiшей, архiтектурних покриттiв та утеплювачiв Budmix.

Цього року було вiдкрито три новi заводи з виробництва сухих цементних сумiшей. Серед них особливо варто видiлити проект iз залученням iноземного iнвестора – групи Onur Group, яка розпочала виробництво у Тростянцi (Львiвська область). Це виробництво стало одним iз найважливiших iнвестицiйних проектiв регiону, змiцнивши позицiї України на ринку будiвельних матерiалiв, повiдомляє Property Times.
Також у сегментi сухих гiпсових сумiшей зафiксовано вiдкриття трьох нових виробничих лiнiй. Вони розташованi в Iвано-Франкiвськiй та Львiвськiй областях, що позитивно вплинуло на регiональний розвиток та створення нових робочих мiсць.
За пiдсумками року загальний обсяг виробництва сухих будiвельних сумiшей в Українi склав 951 тис. т. Iз цього обсягу 658,2 тис. т припадає на сухi цементнi сумiшi, а 291,8 тис. т – на сумiшi на гiпсовiй основi.
Топ-виробники сухих цементних сумiшей залишаються незмiнними вже кiлька рокiв: Henkel, Polimin, Kreisel, Siltek та Baumit.
Примiтно, що у 2024 р. до цього списку додався новий гравець – ACTU, який є частиною групи Onur Group. Це вказує на високу конкуренцiю та динамiчнiсть ринку, а також на привабливiсть України для iноземних iнвесторiв.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, топ-виробником сумiшей на гiпсовiй основi традицiйно залишається компанiя Knauf. Збiльшення обсягiв експорту з Туреччини також суттєво вплинуло на ринок i розширило доступнi варiанти для будiвельних компанiй та приватних споживачiв.
У 2024 р. спостерiгалося помiтне збiльшення iмпорту будiвельних матерiалiв з Туреччини. Це дало можливiсть збiльшити вибiр продукцiї на ринку та пiдвищити конкуренцiю мiж виробниками, що позитивно вплинуло на цiни та якiсть пропонованих матерiалiв.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *