Китай знайшов вихід з масштабної будівельної кризи: що планують зробити

Масштабний викуп нерухомості
у проблемних забудовників

Уряд Китаю розглядає варіант із масштабним викупом нерухомості у проблемних забудовників, щоб вивести будівельну галузь з кризи. За даними Bloomberg News, план зобов’яже місцеву владу по всій країні викуповувати непродані квадратні метри.

Уряд Китаю надіслав відповідні пропозиції у провінції та урядові органи й чекає на їхню реакцію.

За словами джерел, місцевим державним підприємствам запропонують придбати непродані будинки у проблемних забудовників із великими знижками. Кредити на купівлю будуть надані державними банками. Ці об’єкти нерухомості потім перетворять на доступне соціальне житло.

Україна буде жити з дефіцитом електрики два роки: як довго триватимуть обмеження

У Китаї вже було кілька пілотних програм з ліквідації надлишкового житлового фонду за допомогою бюджетних резервів, але цей проєкт набагато перевищить їх за масштабом.

За оцінками аналітиків, на здійснення такої програми китайській владі потрібно близько 1-2 трлн юанів ($140-280 млрд), а загалом на ліквідацію проблеми непотрібного житла може піти щонайменше 7 трлн юанів (майже $1 трлн).

Продаж нерухомості в Китаї впав приблизно на 47% з січня до квітня 2024 року, а кількість непроданого житла нині – на восьмирічному максимумі. Криза в будівництві загрожує серйозними проблемами на ринку праці Китаю – 5 млн осіб можуть залишитися без роботи або зіткнутися зі скороченням доходів.

Реальний масштаб кризи на ринку нерухомості у Китаї не відомий точно, але аналітики сходяться на думці, що будівельний бум минулих років призвів до створення десятків мільйонів недобудованих квартир. За деякими оцінками, усього населення Китаю не вистачить, щоб заселити ці новобудови.

Станом на 2023 рік у Китаї було 650 млн кв. м побудованої, але не проданої житлової нерухомості.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: EPA / MARK R. CRISTINO

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *