Метро на Виноградар добудують за 14 млрд грн: метрополітен оголосив тендер

Будівництво метро
на Виноградар

Столичне комунальне підприємство “Київський метрополітен” оголосило тендер на продовження робіт з будівництва Сирецько-Печерської лінії у бік житлового масиву Виноградар. Про це повідомляється на сайті міськадміністрації Києва.

Державна експертиза оцінила вартість робіт у 13,95 млрд грн. Приймання пропозицій – до 28 травня 2024 року.

У грудні 2023 року КП “Київський метрополітен” у судовому порядку розірвало договір з АТ “Київметробуд”, яке займалося будівництвом метро на Виноградар. Причина – незадовільний термін виконання будівельних робіт.

Будівництво проїзду з Подільського мосту вестимуть цілодобово

Також у судовому порядку вирішується питання про стягнення частини попередньої оплати, використання якої не підтверджено відповідними актами виконаних робіт, зазначають у КМДА.

На об’єкті будівництва метро на Виноградар побудований правий перегінний тунель довжиною майже 1250 метрів від станції “Мостицька” до станції “Сирець”.

Також завершено будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Частково влаштовані огороджувальні конструкції методом “стіна в ґрунті”, монолітне та залізобетонне кріплення котловану металоконструкціями. Споруджено основні конструкції суміщеної тягової підстанції. Частково побудовані двоярусні тунелі та інше.

Нові станції метро “Мостицька” та “Проспект Правди” почали будувати у Києві у 2019 році. Планувалося, що їх відкриють ще у грудні 2021 року.

Техніко-економічне обґрунтування будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” до житлового масиву Виноградар передбачало створення чотирьох станцій та нового електродепо “Виноградар” протягом дев’яти років.

Реконструкція Шулявського шляхопроводу подорожчала до 2,5 млрд грн

Ця частина зеленої гілки метро проєктувалась як лінія мілкого залягання. Її найглибша частина починається на Сирці на глибині близько 40 метрів та поступово наближається до поверхні в районі станції “Мостицька”, яка запланована на перетині вулиць Межової, Білицької та Північно-Сирецької. Наступна станція “Проспект Правди” буде розташована на перехресті проспекту Правди та вулиці Межової.

На другому етапі заплановано здати в експлуатацію ще одну станцію метро. Третя та остання черга – будівництво четвертої станції та електродепо “Виноградар”.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *