Міністерство відновлення і USAID модернізують енергетичну інфраструктуру України

Розподілена генерація

Міністерство відновлення разом з USAID імплементують портфель проєктів розподіленої генерації.

Допомога буде надана в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID. Співпраця є частиною заходів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між USAID ПЕБ та Міністерством відновлення, підписаного в листопаді 2023 року.

Польща планує призначити уповноваженого з питань відбудови України – Туск

Мета проєктів – модернізація муніципальної енергетичної інфраструктури, впровадження нових сучасних галузевих технологій, підвищення стійкості енергетичної інфраструктури, сприяння інтеграції розподіленої генерації та реформам енергетичного сектору.

«У нас є попередній успішний досвід реалізації проєктів спільно з USAID ПЕБ. Громади вже відчули на собі позитивні зміни завдяки своєчасно наданій допомозі. Зокрема не так давно одне з теплопостачальних підприємств Хмельницької області завершило установку та приєднання до мереж першої когенераційної установки. Буде закуплена ще 91 установка для 32 міст та двох університетів, щоб підтримати забезпечення стабільного теплопостачання.

Ми впевнені, що потрібно далі поглиблювати співпрацю для досягнення спільних цілей щодо посилення енергетичної безпеки України та не просто відновлення нашої критичної інфраструктури, а її модернізації», – зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Також важливим аспектом співпраці є перехід до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої в ЄС енергетичної економіки. За словами заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександри Азархіної основна задача сьогодні – забезпечення енергетичної стійкості громад, включаючи розвиток розподіленого виробництва енергії з інтегрованою когенерацією, використання відновлюваних джерел енергії та біопалив, а також модернізацію централізованого теплопостачання, в тому числі шляхом залучення приватних інвестицій.

«Розподілена генерація, яка включає когенерацію та альтернативні джерела палива, є одним зі способів забезпечити безперервне живлення власних котелень теплопостачальних підприємств та надання послуги з теплопостачання, в тому числі під час відключень. Цей підхід також дає змогу виробляти електроенергію в ізольованому режимі (енергоострів), і служить життєво важливим енергетичним ресурсом для місцевої критичної інфраструктури, таких як системи водопостачання, каналізації та лікарні», – наголосила Олександра Азархіна.

Сприятиме залучення міжнародного і українського бізнесу до відбудови: що відомо про нову ініціативу Мінвідновлення

ПЕБ вже надавав технічну допомогу Міністерству. Зокрема йдеться про розробку проєкту закону про індивідуальні теплові пункти, схеми теплопостачання, концепції державної підтримки теплокомуненерго та модернізації теплопостачання, розробку методології встановлення тарифів на основі регулятивних активів (RAB), а також організацію навчання за багатьма напрямками з метою посилення інституційної спроможності відповідних державних органів, муніципалітетів та компанії енергетичної галузі.


Цікаво про будівництво:
 Rauta ColdStore – швидкомонтовані холодильні склади з сендвіч-панелей


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *