На Хмельниччинi облаштовують чотири iндустрiальнi парки

На Хмельниччинi облаштовують чотири iндустрiальнi парки

Комiтет з питань економiчного розвитку Верховної Ради провiв виїзну нараду щодо створення та функцiонування iндустрiальних паркiв на Хмельниччинi.

Для обговорення перспектив iндустрiальних паркiв на Хмельниччинi зiбралися пiдприємцi, народнi депутати України, урядовцi, керiвники обласної влади та громад регiону, iншi стейкхолдери.
За словами голови робочої групи з питань розвитку iндустрiальних паркiв, заступника голови комiтету Дмитра Кисилевського, Хмельницька область має чотири iндустрiальних парки (IП). Сюди за сприяння мiсцевої влади готуються зайти потужнi iнвестори, додав нардеп.
Зокрема, в IП “Хмельницький” триває реконструкцiя пiд’їзної дороги, побудовано газопровiд й пiдготовлено документацiю для будiвництва енергетичної iнфраструктури та водовiдведення, повiдомляє Property Times.
На територiї IП “Вуглецево-нейтральний екоагрохаб “Подiлля-Городок”” заплановано побудувати бiоетаноловий, олiйно-екстракцiйний, комбiкормовий заводи, сонячну та бiогазову електростанцiю, а також ТЕЦ.
IП “Красилiв Технопорт” має дiючу енергетичну, транспортну iнфраструктуру та водовiдведення, наразi тривають переговори з українськими та турецькими iнвесторами.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, до IП “Славута” вже збудовано пiд’їзну дорогу та пiдведено енергетичну iнфраструктуру, розроблено проєктно-кошторисну документацiю для водовiдведення.
“Наразi у Хмельницькiй областi готуються створити iндустрiальнi парки ще у чотирьох громадах: Волочиськiй, Кам’янець-Подiльськiй, Старокостянтинiвськiй та Шепетiвськiй”, – сказав Кисилевський.
Вiн зазначив, що iндустрiальнi парки Хмельниччини мають досить непоганi перспективи i готують заявки на отримання державного спiвфiнансування будiвництва iнфраструктури. У державному бюджетi, за словами нардепа, на 2024 р. на це заплановано 1 млрд. грн.
“Слiд усвiдомлювати, що в умовах вiйни iнвесторiв в Українi мало. Це означає, що треба максимально реалiстично пiдходити до питання, чим цих iнвесторiв в IП можна залучити. Насамперед це наявнiсть енергомереж, водовiдведення, дорiг, а також унiверсальних промислових будiвель. Кожен долар, вкладений в iнфраструктуру IП, згодом в середньому приносить $5-6 iнвестицiй. Кожен гектар працюючого IП – це бiля 50 робочих мiсць”, – наголосив парламентар.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *