Найбільший в світі: у Китаї побудують вітрогенератор вищий за Ейфелеву вежу

Найбільший
вітрогенератор

Китайська компанія MingYang повідомила про плани побудувати до 2024 або 2025 прибережний вітрогенератор рекордного розміру і потужності. Установка потужністю 22 МВт буде вищою за Ейфелеву вежу або заввишки 330 м з урахуванням діаметра ротора.

Ідея проста – чим потужніша кожна окрема вітряна турбіна, тим нижча вартість електроенергії, яку вона отримує.

В Іспанії створили гібридну вітряну турбіну з сонячними панелями (ФОТО)

Китайські компанії MingYang та CSSC Haizhuang розпочали негласне змагання зі створення найпотужнішої та найбільшої у світі вітряної турбіни. Європейські виробники вітряних генераторів, які раніше лідирували на цьому напрямку, залишилися далеко позаду. Найбільша в Європі вітряна офшорна турбіна, наприклад, встановлена ​​в Данії – це вітрогенератор Vestas V236-15 MW потужністю 15 МВт. Довжина лопатей агрегата становить 115 м при діаметрі вітряка 236 м. Китайці побудували і ввели або вводять в експлуатацію 16- і 18-МВт прибережні вітрогенератори, найбільший з яких має діаметр вітряка 280 м.

Перегони за найдовшими лопатями мають просту мету – кожен додатковий метр подовження лопаті значно збільшує площу збору вітрової енергії, а оскільки встановлення вітрогенераторів – це вкрай дорога процедура, то чим більше енергії виробляє кожна установка, тим дешевша вартість вироблення нею кожного кВт електрики.

Майбутня установка MingYang потужністю 22 МВт матиме діаметр вітряка трохи більше ніж 310 м. З урахуванням певної відстані кінчика лопаті від поверхні води у верхній точці кожна лопать буде підійматися на висоту 330 м, що вище 300-метрової Ейфелевої башти.

Інститут довкілля Стокгольма починає розробку кліматичної дорожньої карти для України. Розробку фінансує уряд Швеції

Європейські експерти в галузі офшорної енергетики вважають, що гонитва за розмірами прибережних вітрогенераторів починає шкодити галузі. Вона шкодить логістиці та розвитку бізнесу щодо створення офшорних вітряних електростанцій.

 


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *