Найєм повідомив, що бізнес не виявляє жаги до співпраці з державою у проєктах відбудови

Залучення бізнесу
до відбудови

Комітет з питань відновлення Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з головою Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури Мустафою Найємом. Під час зустрічі Найєм наголосив, що наразі не бачить великої жаги українського бізнесу працювати з державою.

Про це повідомили у пресслужбі ЄБА.

Німеччина допоможе у відбудові Харкова і обіцяє посилити ППО міста

Найєм зазначив, що команда агентства запропонувала ринку соціального будівництва нові умови співпраці та збільшила кількість тендерних пропозицій удвічі.

Понад 250 тисяч українських будинків зруйновано та пошкоджено ворогом: скільки коштуватиме відбудова

Він підтвердив, що бюджету, який зараз має Україна, ледве вистачає на нагальні потреби: заробітну плату та утримання критичної інфраструктури. Найєм наголосив, що команда працює над залученням коштів від міжнародних партнерів і донорів, ймовірно, через два основних види фінансування: кредити та експортне фінансування. Останній вид передбачає підтримку власних виробників, тому важливо вже зараз шукати глобальних партнерів для відновлення.

«Бізнесам, чиновникам і громадянському суспільству раджу наполегливо вчитися. Якщо компанія займається будівництвом, відправляйте працівників на навчання, аби вчитися проєктувати за міжнародними стандартами. Це допоможе більш ефективно та якісно залучитися до процесу відновлення України. Адже з іноземними коштами прийдуть іноземні компанії, які захочуть працювати над амбітними проєктами відновлення в післявоєнній Україні», – сказав Найєм.

Щодо міжнародних компаній, то вони остерігаються ризиків, пов’язаних із війною та нестабільністю судової системи. Держава має виконувати свою «домашню роботу», впевнений Найєм, працюючи з тими ризиками, які їй під силу. Бізнес своєю чергою має показати своїм прикладом, що в Україні можна ефективно та прибутково працювати.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *