НБУ знизив облікову ставку до 13,5%

Зниження
облікової ставки

Національний банк вирішив знизити облікову ставку на один відсотковий пункт до 13,5%. Про це регулятор оголосив у четвер, 25 квітня.

Рішення пов’язане з відновленням фінансової допомоги з боку Євросоюзу та Сполучених Штатів і послабленням цінового тиску.

Фактична споживча інфляція сповільнилася до 3,2% у річному вираженні та виявилась нижчою за прогноз Нацбанку. Базова інфляція теж сповільнювалася (до 4,2%), але залишилась близькою до прогнозу.

“Враховуючи баланс ризиків, а також сприятливі макрофінансові тенденції, зокрема кращу інфляційну динаміку, Правління НБУ вирішило знизити облікову ставку на 1 в. п. – до 13,5%”, – повідомив НБУ.

Запрацював сервіс для перевірки забудовників: що відомо

Разом зі зниженням облікової ставки зменшуються інші ставки: за депозитними сертифікатами овернайт – з 14,5% до 13,5%, за тримісячними депозитними сертифікатами – з 17,5% до 16,5%, за кредитами рефінансування – з 19,5% до 17,5%.

Нацбанк не виключає, що зниження облікової ставки триватиме: базовий сценарій передбачає 13% на кінець року.

Пом’якшення процентної політики та заплановані кроки з валютної лібералізації (які НБУ обіцяє вже найближчим часом) не мають створювати додаткових загроз для макрофінансової стабільності та стійкості валютного ринку.


Цікаво про будівництво:
 Система збору дощової води та покрівля від Ruukki – комплексне рішення для будівництва


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *