Пільговий тарифи на електроенергію для населення продовжено ще на місяць – рішення Кабміну

Продовжено пільговий
тариф на електроенергію

Кабінет міністрів ухвалив рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення 2,64 грн за кіловат до 31 травня. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Залишаємо цю ціну без змін. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня”, – заявив він.

Наприкінці грудня уряд ухвалив рішення продовжити дію ПСО на електроенергію до кінця квітня 2024 року

Про те, що українцям слід очікувати зростання тарифів на електроенергію вже цього року, ще в січні казав член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат Сергій Нагорняк.

За його словами, ціна зросте приблизно вдвічі від сьогоднішніх цифр. Тобто буде трохи менше ніж шість гривень за кіловат.

Відключень електрики наврядче вдасться уникнути – експерт

До підвищення тарифів Україну, за словами депутата, підштовхують західні партнери, зокрема США. Адже серед реформ, які нашій країні потрібно виконати для подальшого отримання фінансової та військової допомоги, були лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію і для населення, і для комунальних підприємств.

Тоді Шмигаль запевнив, що підвищення не планується.

На початку квітня голова Нацкомісії з енергоринку та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк допустив зміни ціни електроенергії для населення через посилення атак Росії на енергетику.

Протягом останнього місяця Росія тричі завдала масованих ударів по об’єктах енергетики. Внаслідок цих ударів зруйновані Дніпровська ГЕС у Запоріжжі, Харківська ТЕЦ-5, Зміївська і Трипільська ТЕС компанії “Центренерго”, Бурштинська та Ладижинська ТЕС компанії ДТЕК. Для відновлення енергогенерації компаніям потрібні великі гроші.

Після пошкоджень ДніпроГЕС масованим ударом РФ 22 березня голова Укргідроенерго Ігор Сирота зазначив, що виконання компанією ПСО щодо населення під загрозою, оскільки гідроелектростанція втратила через удар близько 1000 МВт потужності.

Після пошкодження ДніпроГЕС міністр енергетики Герман Галущенко також заявив, що рішення про перегляд тарифів на електрику для населення уряд ухвалюватиме після фіксації наслідків масованої атаки РФ на об’єкти енергетики.

Згідно з чинною схемою ПСО, Енергоатом та Укргідроенерго компенсують постачальникам електроенергії різницю між тарифом для населення у 2,64 грн/кВт-год та ринковою ціною ресурсу зі своїх коштів.


Цікаво про будівництво:
 Система збору дощової води та покрівля від Ruukki – комплексне рішення для будівництва


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *