Представники будiвельної галузi зустрiлися з фiнським бiзнесом

Представники будiвельної галузi зустрiлися з фiнським бiзнесом

7 березня вiдбулась зустрiч “Побудуємо Україну: фiнсько-українська iнiцiатива по вiдновленню України”, до якої долучились представники КБУ, фiнських та українських компанiй.

Лев Парцхаладзе, президент КБУ, зазначив, що Фiнляндiя – це одна з країн-лiдерiв з будiвництва шкiл та лiкарень, i тому Україна вкрай зацiкавлена у такому досвiдi. Окремо Парцхаладзе подякував фiнському об’єднанню Eastoffice за iнiцiативу проведення такого роду зустрiчi та наголосив на важливостi подальшого партнерства, повiдомляє Property Times.
Анттi Вянська, посол Фiнляндiї з питань реконструкцiї та пiдтримки України, зазначив, що, починаючи з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р., Фiнляндiя надала Українi допомогу у розмiрi 2,5 млрд. євро, яка зокрема направлена на вiйськовi потреби (70%) та урядову пiдтримку (30%).
Пан Анттi також розповiв, що Уряд Фiнляндiї пiдготував Нацiональний план вiдновлення та вiдбудови України, який в першу чергу буде фокусуватись на приватному секторi будiвництва.
У планi окреслено потреби та органiзацiю мiжнародної допомоги у вiдновленнi України, а також запропоновано фiнансовi рiшення для проведення ринкових дослiджень, пошуку партнерiв, експортного фiнансування та iнвестування. Крiм того, у планi представленi консультативнi послуги, якi компанiї можуть отримати вiд мережi Team Finland та iнших учасникiв бiзнес-спiльноти.
Водночас сьогоднi є розумiння, що Україна згодом стане повноцiнним членом Європейського Союзу, i фiнськi компанiї хочуть спiвпрацювати з українськими на рiвних засадах, як колеги.
Валерiя Iванова, заступник голови Державного агентства вiдновлення та розвитку iнфраструктури України, подякувала представникам фiнської делегацiї за їхню участь у зустрiч та наголосила, що у реєстрi пошкодженого та знищеного майна внесено понад 250 тис. об’єктiв iнфраструктури на загальну суму $60 млрд. (222 тис. приватних будинкiв та 30 тис. – соцiальна iнфраструктура). Однак, на жаль, цi данi кожнi два тижня тiльки збiльшуються.
Янне Харьюнпяя, генеральний директор бiзнес-об’єднання Eastoffice, розповiв, що головне завдання Eastoffice, як об’єднання бiзнесу, сьогоднi – покращення комунiкацiй та спiвпрацi з Україною для своїх компанiї. Однiєю iз стратегiй є такi зустрiчi для кращого розумiння, якi нинi є виклики, як працює український бiзнес i як з ним можна спiвпрацювати.
Генеральний директор бiзнес-об’єднання Eastoffice також акцентував на великому iндустрiальному потенцiалi фiнських компанiй та енергоефективних пiдходах в будiвництвi, зокрема щодо викидiв у навколишнє середовище.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, в рамках зустрiчi були презентованi дiяльнiсть, потужностi, цiлi та досвiд таких фiнських компанiй: KONE, KoneCranes, Peikko, A-Insinoorit, Aspo, EKE-Finance, Fortum, Lehto, LUT University, Metso, Nokian Tyres, SRV, Stora Enso, Tikkurila, UPM, Valio та Wartsila. Партнери з Фiнляндiї вкотре висловили повну пiдтримку Українi та засудження будь-якої комунiкацiї з рф.
Водночас представники українського бiзнесу ознайомили їх зi своїми досягненнями та планами на майбутнє України, зокрема шляхом партнерства та обмiном досвiду.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *