Програму компенсації за повністю зруйноване житло буде розширено на тимчасово окуповані території

Компенсації за зруйноване житло
на окупованих територіях

Віцепремʼєр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів про те, як у 2024 році буде діяти програма з компенсації за знищене житло. Він заявив, що у цьому році допомогу отримають, зокрема, громадяни, які втратили домівки на тимчасово окупованих територіях України.

Про це він розповів під час форуму «Україна. Рік 2024», передає Новини.Live.

«Продовження житлових програм у 2024 році залишається нашим ключовим планом. На початку січня ми запустили виплати компенсацій за повністю знищене житло. І на сьогодні майже 1000 родин придбали нові оселі», – сказав Кубраков.

Кабмін планує скоригувати компенсації за купівлю вітчизняних будматеріалів за програмою єВідновлення

Він також зазначив, що наступним етапом цієї програми буде її розширення на житло, знищене на тимчасово окупованих територіях.

«Наступний крок – це поширення програм на тих, чиє житло знищене на тимчасово окупованих територіях. Завершується пілотний проєкт, який ми робили по місту Мелітополь, тому будемо рухатися далі», – зазначив урядовець.

Житлові сертифікати єВідновлення дозволили використовувати у програмі доступної іпотеки єОселя

Крім того, уряд цього року планує запустити програму капітальних ремонтів для суттєво пошкоджених багатоквартирних будинків на тимчасово окупованих, деокупованих та підконтрольних територіях, які постійно потерпають від російських обстрілів.

Нагадаємо, компенсацію від держави за повністю зруйноване житло за програмою єВідновлення запустили з 1 серпня 2023 року. Вона передбачає для громадян, чиє житло було знищено внаслідок російської збройної агресії, надання коштів від держави на придбання нової домівки. Фінансування відбувається у вигляді житлового сертифікату, який власник знищеного житла може обміняти на нове.


Цікаво про будівництво:
 пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *