Рада проголосувала за створення Єдиного реєстру кваліфікацій

Створення Єдиного
реєстру кваліфікацій

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо вдосконалення системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці, який передбачає створення Єдиного реєстру кваліфікацій.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі.

Законопроєкт про «клуб білого бізнесу» прийнято у першому читанні

Метою законопроєкту №9630 є впорядкування системи кваліфікації та створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) шляхом об’єднання Національного класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Реєстру кваліфікацій, їх діджиталізації та синхронізації з іншими базами даних.

Документом пропонується внести зміни до Господарського кодексу, Кодексу законів про працю та Закону «Про освіту» в частині передачі повноважень з ведення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) до колегіального органу, який безпосередньо спеціалізується на сфері кваліфікацій та здійснює відповідні функції. 

Кожне друге підприємство відчуває суттєвий дефіцит кадрів – результати опитування

Водночас передбачено встановлення перехідного періоду, під час якого ведення Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників буде здійснювати колегіальний орган.

Пропонується також скасувати зобов’язання роботодавця подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії), а надати можливість подавати зазначену інформацію.


Цікаво про будівництво:
 Система збору дощової води та покрівля від Ruukki – комплексне рішення для будівництва


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *