Рекордна угода: Microsoft вкладає 10 мільярдів доларів у будівництво великих вітрових і сонячних електростанцій

10,5 ГВт «зеленої»
енергетики

Microsoft уклала з компанією Brookfield найбільшу корпоративну угоду у галузі «зеленої» енергетики.

За даними Financial Times, IT-гігант інвестує 10 мільярдів доларів у проекти з виробництва енергії з відновлюваних джерел, які розроблятимуться Brookfield Asset Management і поставлятимуться Brookfield Renewable Partners.

Угода передбачає будівництво великих вітрових і сонячних електростанцій з 2026 по 2030 рік з сумарною потужністю до 10,5 ГВт. Це приблизно у вісім разів більше за обсяг попередньої найбільшої угоди, яку колись уклала Rio Tinto з австралійським оператором сонячних електростанцій.

Відкриває перспективи для виробництва екологічно чистої енергії: вчені знайшли спосіб перетворити викиди вуглецю на паливо

Компанія Brookfield планує розширити свої наявні потужності, які наразі становлять 33 ГВт, а партнерство з Microsoft значно сприятиме цьому. Microsoft заявила, що має намір використовувати свій вплив і кошти для створення тривалого позитивного впливу на всіх споживачів електрики.

У США збудували найбільший у світі 3D-принтер. Він значно швидший і продуктивніший за більшість аналогів

Окрім цього, Microsoft зараз володіє дата-центрами загальною потужністю понад 5 ГВт і планує додати ще 1 ГВт у найближчі пів року та 1,5 ГВт у першій половині 2025 року. Компанія є одним із найбільших корпоративних покупців відновлюваної енергії, а також планує найближчим часом розгорнути ШІ-інфраструктуру потужністю 5 ГВт спільно з OpenAI.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


фото REUTERS

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *