Заступники мiнiстра розвитку громад та територiй України Марина Денисюк, Андрiй Кашуба та Костянтин Ковальчук провели зустрiч iз делегацiєю Республiки Корея для обговорення ключових напрямiв спiвпрацi у вiдновленнi iнфраструктури пiсля руйнiвної агресiї росiї.
Корейську делегацiю очолив Спецiальний представник з питань вiдновлення України Чон Бьон Ха, а до її складу увiйшли представники уряду, посольства та бiзнесу Республiки Корея.
Зустрiч стала важливим кроком у змiцненнi двостороннiх вiдносин i розвитку спiльних проєктiв у критично важливих сферах – транспортi, енергетицi та водопостачаннi.
Марина Денисюк подякувала корейським партнерам за невтомну пiдтримку та пiдкреслила важливiсть такої спiвпрацi для України в умовах вiдновлення пiсля вiйни.
“Ми висловлюємо щиру подяку Республiцi Корея за її пiдтримку, яка була надзвичайно важливою для нас, особливо пiсля руйнiвних атак на нашу iнфраструктуру. Мiнiстерство успiшно спiвпрацює з корейською стороною в мiстобудуваннi, реконструкцiї та розвитку залiзничної та авiацiйної iнфраструктури. Станом на сьогоднi Мiнрозвитку має близько 15 поточних та потенцiйних проєктiв з Кореєю. Ми радi, що у нас є такi надiйнi корейськi партнери, як KIND, KOICA та K-Water, також радi будемо вiтати залучення i iнших корейських компанiй до спiвпрацi з Україною”, – зазначила заступниця мiнiстра.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, окрему увагу пiд час зустрiчi сторони придiлили питанню пiдтримки портової iнфраструктури та розбудови морської галузi, а також важливостi вiдновлення енергетичної iнфраструктури. Андрiй Кашуба, заступник мiнiстра, наголосив на критичнiй важливостi мiжнародної пiдтримки для забезпечення економiчної та продовольчої безпеки та презентував план вiдновлення морської галузi, розроблений Україною та Естонiєю.
“З початку роботи зернового коридору ми успiшно обробили понад 113 млн. т вантажiв, незважаючи на постiйнi атаки на портову iнфраструктуру. Вiдновлення портiв та морської галузi залишається одним iз наших прiоритетiв, i для цього ми радi спiвпрацювати з нашими корейськими партнерами. Ми цiнуємо досвiд та експертизу Кореї в цих питаннях та вiтаємо участь корейського бiзнесу у вiдновленнi морської галузi залучення досвiду та iнвестицiй”, – пiдкреслив заступник мiнiстра.
Своєю чергою, Костянтин Ковальчук наголосив на важливостi спiвпрацi у сферах енергозабезпечення, зокрема розвитку розподiленої генерацiї, а також пiдкреслив важливiсть проєктiв з водопостачання та водовiдведення. Зокрема, йдеться про проєкт реконструкцiї мереж водопостачання та будiвництва сучасної станцiї водоочисних споруд з впровадження передових технологiй спiльно з Корейською державною агенцiєю водних ресурсiв K-Water у Трускавцi.
“Проєкт у Трускавцi, який забезпечить мiсцевих жителiв чистою питною водою, є важливим кроком для нас. Вiн демонструє ефективнiсть мiжнародного партнерства та можливостi впровадження сучасних технологiй у водопостачаннi. Ми також розраховуємо на подальшу пiдтримку корейських партнерiв у сферi розвитку розподiленої генерацiї для громад. Спiльнi iнiцiативи, як ця, є критично важливими для стабiльного розвитку України. Ми чiтко бачимо країну майбутнього – вiдновлену, модернiзовану та iнтегровану до вiльного свiту”, – зазначив Костянтин Ковальчук.
Делегацiя Республiки Корея також презентувала проєкти, якi вже сприятимуть вiдновленню України пiсля руйнiвних наслiдкiв вiйни. Один iз таких проєктiв – це розроблення пре-ТЕО створення Центру управлiння залiзничним рухом України. Проєкт передбачає впровадження сучасних технологiй для управлiння залiзничним рухом, що включатиме новiтнi системи сигналiзацiї та автоматизацiї. Цей проєкт є важливим етапом у модернiзацiї української залiзничної iнфраструктури, що дозволить пiдвищити ефективнiсть та безпеку перевезень.
Корейськi партнери також презентували Комплексний план просторового розвитку, вiдновлення та покращення транспортної iнфраструктури Київської областi. Вiн дозволить iнтегрувати сучаснi технологiї для покращення управлiння транспортними потоками, що допоможе знизити затори та пiдвищити ефективнiсть транспортної мережi. Це важливий крок для модернiзацiї транспортної iнфраструктури, яка є ключовою для розвитку економiки регiону.
Цi iнiцiативи демонструють стратегiчну орiєнтацiю на довгострокову спiвпрацю мiж Україною та Республiкою Корея, спрямовану на вiдновлення iнфраструктури та стабiльний розвиток країни пiсля вiйни.