В кого з українців забиратимуть землю в 2025-му

В Україні земельні паї, на які досі правильно не оформили право власності, забиратимуть та віддаватимуть місцевим громадам. Цей процес розпочнуть 1 січня 2025 року. Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що цей термін треба продовжити.

06_unnamed-1.jpg (37.92 Kb)

“Ця норма і строк в Законі з’явилася у 2019 році, ще до повномасштабного вторгнення РФ. Хоч визначили дедлайн оформлення права власності на землю – 1 січня 2025 року, наразі це виглядає недоречним, через окупацію Росією територій України, а також тому, що мільйони людей змушені були покинути свої домівки”, — зазначив Дмитро Лубінець, йдеться в повідомленні на сайті уповноваженого.

Уповноважений зауважив, що унаслідок бойових дій сотні тисяч гектар сільськогосподарських земель залишаються непридатними до використання через забруднення мінно-вибуховими предметами, зокрема й на деокупованих територіях.

У зв’язку з цим омбудсман направив звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо необхідності законодавчого врегулювання питання перенесення строків. Окрім цього, у Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт №11150. У ньому автори пропонують продовжити строк оформлення права власності на землю з 2025 до 2028 року. На думку Уповноваженого, під час воєнного стану встановлення конкретних дат є недоцільним, оскільки неможливо спрогнозувати тривалість бойових дій на території України.

“У зв’язку з цим доречно було б розглянути варіант впровадження більш гнучких строків, зокрема після спливу одного року з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Про це повідомив Голову вище згаданого комітету”, – пояснив він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *