В Україні планують запустити реєстр замінованих земель

Реєстр замінованих земель

В Україні запровадять реєстр земель, які потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Голова Агентства відновлення Мустафа Найєм подав у відставку. Як реагують в уряді (ДОКУМЕНТ)

Наразі на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій вже є карта територій, на яких виявлено або ймовірно знайдено вибухонебезпечні предмети. Проте це не реєстр.

Натомість, як пояснив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, запуск реєстру дозволить автоматизувати та прискорити «цілу низку процесів». Так, фермери зможуть отримати витяги про статус своїх земель: забруднені вони, чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільськогосподарських земель для ухвалення рішень про податкові пільги.

Крім того, за його словами, інформація, яка міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та для реалізації проєктів з відновлення України.

Дослідження ринку праці в Україні: як змінилась конкуренція шукачів роботи і в яких сферах найвищі зарплати (ІНФОГРАФІКА)

Вказується, що реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел.

«Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані в нього про результати нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги», – йдеться у повідомлені відомства.

До реєстру також можна буде вносити інформацію про результати обстеження за допомоги супутникових знімків. Обстежена територія, на якій не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатиметься з бази.

Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.


Цікаво про будівництво:
 вітчизняний виробник будматеріалів вивів на ринок теплоізоляції новий сучасний матеріал – екструдований пінополістирол XPS під торговельною маркою CARBOLEX


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *