В Україні різко здорожчала земля

Українці у 2024 році почали активніше купувати та продавати земельні ділянки та нерухомість. Зокрема, за перші 3 місяці року було оформлено понад 185 тис. договорів щодо відчуження земельної ділянки, що на 36,4% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Водночас, за підсумками першого кварталу 2024 року, земля в Україні відчутно здорожчала.

6247_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)

Про зростання продажів повідомляє Опендатабот. Зазначаэться: кількість договорів щодо відчуження іншої нерухомості збільшилась на 55%. Що, втім, все ще менше, ніж у 2021 році.

“У 2024 році українці частіше продають або передають в іншу власність землю. Зокрема, 185 тисяч договорів про відчуження землі оформили нотаріуси за перший квартал 2024 року. Це на 56% більше, ніж у аналогічний період минулоріч: тоді нотаріуси посвідчили майже 119 тисяч таких бланків. Кількість таких договорів вже на третину більша, ніж до початку повномасштабної війни”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: загалом попит на землю та нерухомість в Україні зріс у 1,5 раза.

В Україні різко здорожчала земля

Водночас, в Україні відчутно здорожчала земля сільгосппризначення. Так, за підсумками першого кварталу 2024 року (січень-березень):

капіталізація ринку збільшилася на 202,5 млрд.грн, а ціна на землю зросла на 11,2% – до середніх 42 тис. грн;
кількість угод купівлі-продажу земель сільгосппризначення збільшилась на 7%.

“Не дивлячись на повномасштабну війну і досить обмежену модель, ринок сільськогосподарських земель в Україні успішно розвивається. Яскравим свідченням тому є нещодавнє рішення Нацбанку щодо збільшення коефіцієнту ліквідності сільгоспземель з 0,35 до 0,5. Це вже відкрило можливість для агросектору та землевласників залучити додаткове фінансування на суму 25 млрд доларів, що можна порівняти зі щорічними фінансовими потребами аграріїв і землевласників”, – зазначили аналітики open4business.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *