Відключень електрики наврядче вдасться уникнути – експерт

Можливі відключення
електроенергії

Україна навряд пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень навіть за помірковано-оптимістичного сценарію, повідомив Forbes директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«За найгіршого сценарію доступ до електрики буде відсутній протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде», – додав він.

У Києві сформовано нові графіки відключень електроенергії через загрозу блекаутів

У березні-квітні Україна втратила 7 ГВт теплової та гідрогенерації електрики через російські удари. Так, Укргідроенерго втратило близько 1,5 ГВт – це 35% потужності. Втрати у тепловій генерації – до 5,2 ГВт, частина обладнання ТЕС знищено повністю, і його відновлення не має сенсу. За попередніми оцінками, до зими можна відновити 2 ГВт теплової генерації, зазначає Харченко.

Україна може пройти зиму без відключень за умов: теплої зими, максимального відновлення, максимального навантаження атомних електростанцій і наявності в ЄС надлишку енергії для імпорту.

За словами Харченка, відключення могли б відбуватися по всій країні вже зараз, якби не аварійні обмеження в Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях.


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *