Відкрито першу чергу Подільсько-Воскресенського мосту. Він з’єднає Поділ із лівобережними районами Воскресенка й Райдужний масив

Відкрито першу чергу
Подільского мосту

У Києві відкрили рух першою чергою Подільсько-Воскресенського мостового переходу – найновішого і найбільшого мосту через Дніпро в столиці України.

“Для забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану, ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів із лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом”, – оголосив міський голова Києва Віталій Кличко.

Через міст пустили новий автобусний маршрут №111 між станціями метро “Площа Українських Героїв” та “Лівобережна”. 

Підземну ділянку русла річки Либідь очищують від сміття (ФОТО)

Подільсько-Воскресенський міст має з’єднати Поділ із лівобережними районами Воскресенка й Райдужний масив. На верхньому ярусі буде шість смуг для руху автотранспорту – три на кожну сторону, на нижньому – лінія метро на Троєщину. Будівництво мосту розпочали в 1993 році (фактично – в 2003-му) і багаторазово зупиняли через відсутність фінансування.

Відкрити першу чергу Подільського мосту вдалося тільки після того, як підрядником влітку 2023 року стала група компаній “Автострада”. У компанії розказали, що виконали роботи власним коштом, а місто має розрахуватися через сім днів із дати підписання актів виконаних робіт. Вартість контракту – 620 млн грн.

В рамках завершення будівництва першої черги Автострада звела земляний насип (будівництво підходу) до мосту зі сторони Русанівських садів, влаштувала підпірні стінки та систему водовідведення, виконала ізоляцію бетонних поверхонь на насипу та мостовій споруді, встановила опори освітлення, влаштувала перильне огородження на мостовій споруді через річку Дніпро (арковий міст) та повністю закінчила асфальтобетонне покриття проїзної частини, тротуарів та велодоріжки.

Водовідведення з проїзної частини мостів, що потрібно знати?

За словами Кличка, на наступному етапі будуть будувати проїзд на вул. Бальзака. Також планується відремонтувати вулицю Центральна Садова на Русанівських садах.

“І проїзд на Бальзака, і ремонт Центральної Садової плануємо завершити наступного року. І роботи з облаштування тунелів теж активізуємо. Сьогодні відбуваються підготовчі роботи для подальших будівельних робіт із влаштування тунелю під залізничними коліями. А також продовжується зведення насипу земляного полотна на ділянці Русанівських садів із будівництвом гілок метрополітену”, – сказав він.

Метро на Троєщину, Подільський міст та тролейбус у передмістя: анонсовано інфраструктурні проєкти Києва на 2024-2025 роки

“Отже, автопроїзд ми забезпечили. В кінці наступного року він буде можливим вже і на вулицю Бальзака. А фінальним етапом, найочікуванішим, стане запуск метро на Троєщину”, – підсумував Кличко.


Цікаво про будівництво і ремонти:
гідроізоляція та утеплення фундаменту при високому рівні грунтових вод


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *