У Днiпрi лiкарнi роблять повнiстю доступними

У Днiпрi лiкарнi роблять повнiстю доступними

Вiд пандуса i до кабiнетiв зi спецiальним обладнанням – лiкарнi Днiпра повнiстю готовi безперешкодно приймати людей з iнвалiднiстю. Для цього пiд час ремонтiв та реконструкцiй мiськi лiкарнi, амбулаторiї загальної практики сiмейної медицини роблять безбар’єрними – цiлком доступними для маломобiльних пацiєнтiв. Їх облаштовують пандусами, вхiдними групами, тактильними плитками, табличками зi шрифтом Брайля, мнемосхемами. Крiм цього, переобладнують i санiтарнi кiмнати, де також все ураховано пiд маломобiльних пацiєнтiв.

Олена Осадча вже понад 5 рокiв вiдвiдує одну з амбулаторiй Днiпра. У жiнки вроджена iнвалiднiсть першої групи. Вона каже, ще зо 10 рокiв тому тут проблематично було вiдвiдувати центр, проте пiсля ремонту вона безперешкодно може потрапити до будь-якого кабiнета. Сьогоднi вона приїхала на прийом до гiнеколога. I потрапити туди вона може без перешкод: тут є пандус, аби жiнка могла заїхати на крiслi колiсному. Отвори дверей у кабiнетi теж зробленi за стандартами. У самому ж кабiнетi є гiнекологiчне крiсло-трансформер, яке регулюється за висотою.
“Ранiше тут з доступнiстю було зовсiм нiяк. Не було пандуса при входi, були тiльки сходи. Зараз змiни просто колосальнi: людинi, яка пересувається i на крiслi колiсному, i на милицях, можна самостiйно потрапити до лiкувального закладу. Тобто доступнiсть всюди: є лiфти, обладнанi кабiнети, до яких можна без проблем заїхати. До того ж я сама маленька, i менi iнколи потрiбна допомога, то персонал нiколи не вiдмовляє. Я дуже рада, що нашi лiкарнi такi комфортнi”, – подiлилась днiпрянка Олена Осадча.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, усього у цiй амбулаторiї обслуговується 1836 людей з iнвалiднiстю, з них тих, хто їздить на крiслi колiсному, – 61 пацiєнт.
“Коли ми розпочинали ремонт цього закладу, то насамперед встановили пандус, який вiдповiдає всiм вимогам. Ним досить часто користуються люди. Це i люди з iнвалiднiстю, i мами з маленькими дiтьми, якi приїжджають до нас з вiзочками. I вони мають безперешкодний доступ до нашої будiвлi. Також на входi у нас стоять автоматичнi дверi, аби люди на крiслi колiсному могли заїхати. Крiм того, у нас є два лiфти, якi ми вiдремонтували, i вони працюють. Тобто людина може не тiльки отримати медичну допомогу на першому поверсi, вона без перешкод може пiднятися на iншi та отримати допомогу там. Також уся лiкарня обладнана тактильною плиткою та шрифтом Брайля, аби люди з вадами зору також без перешкод могли отримати допомогу. Пiд час приймання ми можемо викликати перекладача жестової мови. Для цього ми уклали договiр з вiдповiдною органiзацiєю”, – розповiла лiкарка одного iз центрiв первинної медико-санiтарної допомоги Днiпра Галина.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *