У межах проєкту “Гостиннiсть без обмежень” Львiвський туристичний офiс провiв останнє в цьому роцi навчання iз безбар’єрностi для готелiв та ресторанiв. Це був вже дванадцятий практичний iнтенсив, на який прийшло бiльше 20 представникiв з рiзних закладiв мiста.
Учасники навчались коректнiй комунiкацiї iз людьми з iнвалiднiстю, коректнiй термiнологiї, взаємодiї з ветеранами, правилам першої психологiчної допомоги, а на практичнiй частинi аналiзували заклад на доступнiсть для маломобiльних груп населення.
“Безбар’єрнiсть – це нова конкурентна перевага в Українi. Кожен заклад вiдображає свою вiдкритiсть та позицiю. Тi, хто бере активну участь у покращеннi безбар’єрностi, транслюють цiнностi та отримують бiльший клiєнтопотiк, оскiльки мають можливiсть надавати послуги бiльшiй кiлькостi людей”, – розповiдає Христина Лебедь, керiвниця Львiвського туристичного офiсу.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, навчання проводили: Нiна Мацюк, експертка з питань iнклюзивностi та безбар’єрностi, консультантка з впровадження практик безбар’єрностi та iнклюзивностi, Сергiй Тiтаренко, ветеран та керiвник абiлiтацiйного процесу в HAB | Lviv Habilitation Center, та Олена Трiбусян, архiтекторка, спiвробiтниця департаменту архiтектури та просторового розвитку.
“У Львовi велика мережа медичних закладiв, у яких вiйськовослужбовцi проходять лiкування i реабiлiтацiю. Важливо, щоб i частина вiдновлення була доступною i безбар’єрною у цьому контекстi. Щоб було комфортно зупинитись у готелi, повечеряти у ресторанi або провести зустрiч у кав’ярнi. Забезпечити цi умови – обов’язок кожного i кожної з нас. Дуже важливо, що мiсто зi своєї сторони забезпечує якiсну програму навчання, готельєри i ресторатори отримують базовi знання та вмiння для впровадження цих змiн. Бiльше року я особисто працюю з львiвським закладами гостинностi i дуже рада помiчати, що учасники та учасницi стають все бiльш пiдготовленими i приходять на навчання з все бiльш чiтким запитом”, – зауважила Нiна Мацюк.