У Львовi розпочали роботи перед головним входом у Ратушу

У Львовi розпочали роботи перед головним входом у Ратушу

На пл. Ринок продовжують роботи з облаштування “дорiжок доступностi”, якi розпочали минулого року. Загалом тут вже постелили вiдшлiфовану брукiвку площею 459 кв. м. А вiд сьогоднi розпочинають роботи перед головним входом до Ратушi. Брукiвку, яка є на пл. Ринок, демонтовують, шлiфують i встановлюють назад.

“Роботи з облаштування дорiжок доступностi на пл. Ринок розпочалися у жовтнi минулого року з перехрестя з вул. Сербською. Звiдси зробили перехiд на пл. Ринок i зробили дорiжку в напрямку до Ратушi. Також облаштували прохiд зi сторони вул. Галицької. Загалом минулого року облаштували дорiжки площею 326 кв. м. Далi роботи були зупиненi у зв’язку з настанням холодiв. Роботи вiдновили вже цього року. I зробили двi боковi дiлянки площею 56 кв. м i 77 кв. м. А вiд сьогоднi розпочинаємо роботи перед головним входом у Ратушу. Тут площа робiт становитиме орiєнтовно 300 кв. м”, – розповiдають у Галицькiй районнiй адмiнiстрацiї.
Комунальники працюють вiдповiдно до схеми, розробленої управлiнням архiтектури та урбанiстики Львiвської мiської ради. Проєкт передбачає облаштування дорiжок доступностi на площi Ринок. Пiсля проведення усiх робiт дорiжки будуть розташованi без розривiв по усiй площi включно з переходами через трамвайнi колiї та безбар’єрним входом у мiську  Ратушу.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, на їх облаштування залучають цiльовi кошти українських та мiжнародних партнерiв. Вони передбаченi виключно на програму забезпечення iнклюзивностi. Вiдшлiфованою брукiвкою зможуть комфортно пересуватися люди на крiслах колiсних, батьки з дитячими вiзочками та туристи з валiзами.
Втiм, переформатування площi Ринок для потреб маломобiльних – це лише частина великого комплексу робiт з доступностi, якi проводять у мiстi. Йдеться про забезпечення iнклюзивностi рiзних закладiв: комерцiйних, мiських комунальних i державних. Важливо, що iнклюзивнiсть має бути не лише ззовнi, а й всерединi закладiв, в тому числi, щоби люди на крiслах колiсних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторанi.
Вiдповiдно у Львовi проводять навчання для освiтян, закладiв гостинностi та комунальних служб щодо безбар’єрностi. А спецiальнi монiторинговi групи з експертами обстежують комунальнi установи.
Як наголосила Iрина Маруняк, радниця мiського голови Львова з питань доступностi, мiсто активно працює над створенням умов для маломобiльних груп населення, серед яких зокрема чимало ветеранiв. Зокрема, з вересня 2023 р. у Львовi щоденно працюють монiторинговi групи, якi обстежують комунальнi установи мiста. Вони обстежили на доступнiсть всi 628 комунальних установ, а в актах зазначали, що необхiдно виправити.
Кожен керiвник комунальних закладiв Львова має спецiальний довiдник “Як перевiрити доступнiсть у громадi”, де зазначено усi правила, витяги з державних будiвельних норм, якими треба керуватися у питаннях iнклюзiї.
За словами Iрини Маруняк, цього року у мiському бюджетi передбачено близько 13 млн. грн. на облаштування орiєнтовно 45 пiдйомникiв, а також 2 млн. 861 тис. грн. передбачили для встановлення пандусiв у будинках. Закладенi кошти i на пониження бордюрiв. Станом на сьогоднi в мiстi вже облаштовано 1700 локацiй з пониженими бордюрами, а в планах ще зробити 811 локацiй.
Також управлiння туризму Львова створили онлайн-карту “Доступне мiсто”, де можна побачити безбар’єрнi заклади та локацiї. Тут вже є бiльше сотнi об’єктiв: музеї, театри, ресторани, комунальнi установи, заклади охорони здоров’я, парки та торгово-розважальнi центри, якi вiдповiдають нормам доступностi.
А ще у мiстi працює iнклюзивне таксi, яким можуть скористатися люди на крiслах колiсних.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *