У межах Програми вiдновлення України III схвалено проєкти на 4,5 млрд. грн.

У межах Програми вiдновлення України III схвалено проєкти на 4,5 млрд. грн.

У межах третього етапу Програми вiдновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд. грн.

Йдеться про iнiцiативи, якi будуть реалiзовуватися в громадах у чотирьох напрямах:
– енергетична стiйкiсть громад: 37 проєктiв на 1,1 млрд. грн.,
– модернiзацiя iнфраструктури водопостачання та водовiдведення: 68 проєктiв на 2 млрд. грн.,
– реконструкцiя медичних закладiв: 21 проєкт на 1,1 млрд. грн.,
– будiвництво житла для внутрiшньо перемiщених осiб: 5 проєктiв на 0,3 млрд. грн.
Реалiзацiя схвалених проєктiв розпочнеться найближчим часом. Загальний термiн виконання становить 18 мiсяцiв, а об’єкти, пов’язанi з енергетичною стiйкiстю громад, мають бути завершенi до початку опалювального сезону – жовтня.
“Ми переходимо до етапу реалiзацiї конкретних рiшень. За результатами третього етапу Програми вiдновлення України маємо 131 схвалений проєкт, який вiдповiдає як державним полiтикам, так i регiональним та мiсцевим стратегiям. Це показує, що громади не лише зацiкавленi у розвитку, а й готовi до системної роботи з оновлення своєї iнфраструктури. Для Мiнрозвитку прiоритетом залишається пiдтримка втiлення саме локальних вiзiй – ми довiряємо громадам i надаємо їм усi необхiднi iнструменти: фiнансування, експертизу, цифровi рiшення. Особливо важливо, що ухваленi проєкти мають реалiзовуватись у визначенi термiни, аби люди якнайшвидше вiдчули результат. Ми дякуємо нашим мiжнародним партнерам, зокрема Європейському iнвестицiйному банку, за те, що ця амбiтна програма розширюється, вже цього року ми зможемо оголосити новий вiдбiр завдяки додатковому фiнансуванню. Вiдновлення – це спiльна справа, i громади в цiй справi нашi ключовi союзники”, – зазначив вiце-прем’єр-мiнiстр з вiдновлення, мiнiстр розвитку громад та територiй України Олексiй Кулеба.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, вiдбiр проєктiв здiйснювала експертна робоча група при Мiнрозвитку, до складу якої увiйшли представники профiльних мiнiстерств, асоцiацiй органiв мiсцевого самоврядування, громадських та антикорупцiйних органiзацiй. Такий пiдхiд дозволив забезпечити як прозорiсть, так i високий рiвень експертизи при ухваленнi рiшень щодо фiнансування.
Усi процеси – вiд подання заявок до монiторингу реалiзацiї – здiйснювалися через цифрову екосистему DREAM, яка дозволяє ефективно управляти даними, вiдстежувати хiд реалiзацiї, контролювати використання коштiв i забезпечує їх цiльове спрямування.
Пiд час оцiнювання особливу увагу придiляли комплексностi, ефективностi проєктiв, а також їх вiдповiдностi регiональним i мiсцевим стратегiям розвитку. Громади були залученi до всiх етапiв – вiд подання заявок до участi в роботi експертної групи. Кожна громада мала можливiсть обiрунтувати важливiсть свого проєкту для мiсцевих жителiв.
Серед прикладiв схвалених iнiцiатив у напрямi енергетичної стiйкостi – реконструкцiя системи централiзованого теплопостачання в мiстi Запорiжжя зi встановленням газопоршневих когенерацiйних установок, реконструкцiя котельнi в мiстi Миколаїв, а також модернiзацiя системи електропостачання чотирьох котелень у Житомирi iз встановленням блочно-модульних когенерацiйних установок.
У напрямi модернiзацiї водопостачання та водовiдведення серед вiдiбраних проєктiв – капiтальний ремонт водонапiрної вежi в селi Шевченкове на Сумщинi, реконструкцiя очисних споруд у мiстi Дергачi Харкiвської областi, реконструкцiя водогону в Миколаєвi, будiвництво водопроводу в Пiдгородному на Днiпропетровщинi та реконструкцiя каналiзацiйного колектора в Херсонськiй областi.
У сферi охорони здоров’я затверджено, зокрема, реконструкцiю хiрургiчного корпусу лiкарнi в мiстi Конотоп, капiтальний ремонт будiвлi Криворiзької мiської лiкарнi №7 та ремонт лiкарнi у селищi Великоолександрiвка. Для внутрiшньо перемiщених осiб реалiзовуватимуться проєкти реконструкцiї будiвель пiд гуртожитки у мiстi Днiпро, смт Софiївка та селi Томашiвка Черкаської областi.
Загалом у межах третього етапу Програми вiдновлення України було подано 453 проєктнi заявки вiд 235 громад на загальну суму 19,27 млрд. грн. Уряд уже ухвалив рiшення про залучення додаткових 100 млн. євро для масштабування iнiцiативи. Новий вiдбiр очiкується вже цього року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *