єВідновлення: стало відомо як відбуватиметься компенсація ремонту, зробленого за власний кошт

Компенсація за ремонт,
зроблений власним коштом

З 1 січня 2024 року громадяни зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Ті люди, які витрачали свої власні кошти або брали запозичення в банку на відновлення свого житла, отримають від держави відповідну компенсацію. Ця програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення, тобто буде чек-лист із зазначенням вартості пошкодженого елементу. Це буде середня вартість, яку у своїй постанові затвердив уряд, щоб уникнути зловживань і щоб був єдиний підхід відшкодувань», – повідомила вона.

єВідновлення: українці зможуть отримати компенсації за житло, зруйноване на окупованих територіях

Раніше програма компенсацій не розповсюджувалась на тих, хто робив ремонт за власний кошт. Саме тому, аби виправити несправедливість, народними депутатами розроблений і поданий відповідний законопроєкт № 10063, він вже ухвалений і підписаний Президентом.

Народна депутатка наголосила, що програма працюватиме аналогічно першому етапу програми єВідновлення.

«Для цього не потрібно збирати чеки. Достатньо мати лише фотофіксацію пошкоджень на момент початку ремонтних робіт», – пояснила Олена Шуляк.

Для отримання пільгової іпотеки можна буде використати сертифікати за зруйноване житло

Подати заявку на отримання компенсацію, зазначає голова комітету, можна через додаток Дія, порядок подачі документів аналогічний як подавати за програмою єВідновлення стосовно зруйнованого житла.

«Надалі потрібно буде допустити представників комісій до огляду житла, щоб зафіксувати пошкодження і їхню вартість. У громадах вже створені відповідні комісії, де 30% членів – можуть складати представники громад організацій. Вони можуть допомагати тим представникам комісії. які мають будівельну освіту, – контролюватимуть процес. І потім отримає людина отримує кошти, які зможе витрачати на інше. Максимальна сума компенсації до 200 тис. грн. Але уряд розробляє можливість збільшити компенсацію», – сказала голова партії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *