«єВідновленню» один рік: скільки житла відбудували і придбали українці за час дії програми (ІНФОГРАФІКА)

“єВідновлення”: підсумки року
роботи програми

Із травня 2023 року, відколи діє комплексна програма “єВідновлення”, 57 тисяч українців відбудували чи придбали нове житло.

Про це віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Фейсбуці.

В Україні планують створити інтерактивну карту житла для ВПО: що відомо

За його словами, цифровізація відбудови – це виклик війни, а масштаб – уся країна. Держава повинна швидко реагувати й повертати житло українським сімʼям без бюрократії та корупції, наголосив очільник Мінцифри.

“У березні 2022 року ми зрозуміли, що всі пошкоджені ворогом домівки треба буде відбудовувати. Тому одразу запустили в Дії можливість повідомляти державу про пошкоджене чи зруйноване майно. Це стало основою для запуску у травні 2023-го комплексної програми єВідновлення”, – зазначив віцепрем’єр.

За його словами, відбудова житла – це одна з найскладніших послуг, і водночас дуже простий сервіс для українців. Для користувача це кілька кліків і декілька хвилин на заповнення заяви, для Дії – десятки технічних процесів, інтеграція з 20 банками та 3+ тисячами партнерів.

єВідновлення: частині заявників відмовляють у компенсації, як цього уникнути

За рік послуга показала реальний результат, так 54,5 тис. українців отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на більш як 5,8 млрд грн, а 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати.

“Зараз працюємо над розширенням послуги, щоб українці могли використати сертифікат єВідновлення для послуги єОселя”, – повідомив Федоров.

Послуга розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” і Світового банку.

Не слід боятися судів: як отримати компенсацію єВідновлення, якщо документи на житло втрачено

Нагадаємо, станом на кінець квітня в Україні виплати компенсацій за пошкоджене та знищене житло за програмою “єВідновлення” були погоджені для понад 65 тис. українців, з них майже 13 тис. подали заяви на отримання житлових сертифікатів.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *