Україні бракує фахівців з реставрації – Карандєєв

Дефіцит спеціалістів
з реставрації

В Україні недостатньо фахівців з реставрації для підготовки проєктів з реставрації або здійснення консерваційних та протиаварійних робіт.

Про це сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час Міжнародного форуму «Креативна Україна» 2024.

«Методичне нищення ворогом нашої культурної спадщини, об’єктів культури поставило завдання щодо підготовки проєктів з реставрації або здійснення консерваційних та протиаварійних робіт. Постало питання, хто це буде робити. Проєктанти? Фахівці у реставраційній сфері? Самі реставратори? А їх немає. Недостатньо», – сказав Карандєєв.

Будівельна галузь втратила 100 тисяч працівників за останні 2 роки

Він зазначив, що міністерство впроваджує нові навчальні програми в широкому спектрі навчальних закладів на підготовку саме тих спеціальностей, які потрібні сьогодні і ще довго будуть необхідні. Карандєєв додав, що такими є, зокрема, реставратори та художні реставратори.

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики підкреслив, що професійна та сучасна освіта – це єдиний спосіб вирішити актуальні запити як для суспільства, так і для працівників у сфері культури.


Цікаво дізнатись:
 Андрій Озейчук: про захоплення, мрії та професійний розвиток


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *