Україні потрібно створити Національний фонд відновлення – нардеп

Національний
фонд відновлення

Для відновлення та відбудови житлових та інфраструктурних об‘єктів, що були знищені або пошкоджені через повномасштабне вторгнення потрібно створити Національний фонд відновлення.

Про це повідомила Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олена Шуляк.

ЄС надав Україні ще 1,5 млрд євро

За її словами, Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, що фінансував проєкти відновлення у 2023 році, в основному функціонував за рахунок арештованих коштів російської федерації. Натомість мета нового Фонду – ефективне управління фінансуванням, яке наша країна отримує від міжнародних партнерів на потреби відновлення. Гранти та позики від ЄС, іноземних урядів, міжнародних організацій та донорських установ – все може стати джерелами надходження Фонду. Все, окрім підсанкційних та примусово вилучених російських активів.

“Фонд можна створити на рівні Бюджетного кодексу України за повною аналогією інших подібних спеціалізованих фондів, наприклад, Державного дорожнього фонду, щоб він був частиною державного бюджету України. Джерелами надходжень до нього можуть бути гранти та позики від Європейського Союзу, іноземних урядів, міжнародних організацій та донорських установ. Гранти та позики можуть бути безпосередньо спрямовані до такого Фонду, що забезпечить їх цільове використання на потреби відновлення”, – пояснила Олена Шуляк.

Фонд може діяти на постійній основі на весь період війни і може підпорядковуватись всім загальним правилам та вимогам бюджетного законодавства України. Остаточне рішення про спрямування коштів з нього прийматиме Кабмін на базі рекомендацій міжвідомчої робочої групи. Для звітування про використання коштів з Національного фонду відновлення пропонуються чіткі правила звітування, зокрема, подання щомісячних або щоквартальних та річних звітів.

Японія надасть Україні 160 мільйонів євро на проєкти економічного відновлення

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 8027, яким передбачено створення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, ще у жовтні 2022 року. Станом на червень 2023 року він нараховував понад 60 млрд гривень. Основне джерело фінансових надходжень – кошти, отримані від примусового вилучення майна рф та її резидентів в Україні.

Завданням Фонду ліквідації наслідків було фінансування будівництва та ремонту цивільних споруд, реконструкції та капітального ремонту об’єктів інфраструктури, ремонту будівель для переселенців, закупівлі транспорту для шкіл, медзакладів та комунальних підприємств, придбання готового житла для тих, хто залишився без домівки через російські обстріли та роботи центрів ветеранського розвитку і фінансування їхніх проєктів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *