Уряд прогнозує ріст ВВП України на 4,6% у 2024 році

Прогноз на ріст
ВВП у 2024 році

Попри російську агресію, яка триває вже третій рік, українська економіка у 2024 році продовжить відновлюватися після масштабного падіння і, ймовірно, зросте приблизно на 4,6%.

Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко на форумі Kyiv Investment Day, пише “Укрінформ”.

“Очікуємо, що цього року економіка продовжить відновлення – принаймні на 4,5-4,6%. Звичайно, показники можуть бути гіршими через ракетні обстріли, в першу чергу української енергетичної інфраструктури, але наш базовий прогноз поки що на рівні 4,6%”, – розповіла Свириденко.

За її словами, після масштабного падіння майже на 30% у 2022 році торік економіка України вже демонструвала зростання на рівні щонайменше 5,3%.

Драйверами зростання стануть розвиток вітчизняного військово-промислового комплексу та експортної діяльності. У Мінекономіки підрахували, що локалізація половини бюджету на закупівлю озброєнь забезпечить додатковий приріст ВВП щонайменше на 3,6%.

Укрфінжитло переходить на фінансування “первинки”

Ще одним важливим фактором є розширення морського експортного коридору не лише на аграрну, а й на іншу продукцію, включно з металургійною та товарами з високою доданою вартістю. Також пріоритетом є розбудова нових енергетичних потужностей та децентралізованої високоманеврової генерації в Україні.

“Для нас це критично важливо. Як, звичайно ж, і розширення енергетичних можливостей України, розбудова нових енергетичних потужностей. Нам потрібно будувати і розвивати децентралізовану високоманеврену генерацію”, – наголосила Свириденко.

Свириденко наголосила, що відновлення економіки попри війну – важливий аргумент для інвестування в Україну саме зараз. Адже така ситуація є рідкісною у світовій практиці.

НБУ погіршив прогноз зростання економіки на цей рік

Не дивлячись на таку позитивну оцінку від Мінекономіки, за оцінками Національного банку України зростання економіки у поточному році складе лише 3%, а в наступному – 4,5%. Прогноз зростання ВВП  погіршено через наслідки масштабних атак Росії на енергетичну інфраструктуру України.

Німеччина допоможе вирішити проблему дефіциту робочих рук для відбудови України

Зазначимо, що внаслідок нещодавніх обстрілів, які росіяни завдали по енергетичних об’єктах, Україна може втратити від 1% до 2% свого ВВП цього року, оскільки ці удари вплинули на зниження доходів від продажу електроенергії та скорочення промислового виробництва, особливо у секторах, що вимагають значних енергоресурсів.

Як повідомляють у регуляторі, у І кварталі 2024 року зростання реального ВВП було слабшим, ніж очікувалося.

Водночас, за прогнозами регулятора,  можуть реалізуватися й позитивні сценарії, наприклад, розширення експортних можливостей, передавання Україні коштів від заморожених російських активів, пришвидшення євроінтеграційних процесів, реалізація масштабної програми відновлення України.


Цікаво про будівництво:
 як будівельному бізнесу збільшити продажі на 30 % і заощадити 60 годин на місяць: кейси клієнтів NetHunt CRM


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *