Землю почали купувати частiше

Землю почали купувати частiше

Українцi торiк придбали майже у два рази бiльше житла та земельних дiлянок, повiдомляє “Опендатабот”. За даними Мiнiстерства юстицiї, прирiст у 1,7 раза однаковий як для житла, так i земельних дiлянок.

Водночас показник 2023 р. все ще в 1,6 раза менше, нiж до початку повномасштабного вторгнення, коли було придбано 631377 об’єктiв нерухомостi. Загалом минулого року громадяни купили 404 тис. об’єктiв нерухомостi, повiдомляє Liga.
Вiд 2015 р. до початку великої вiйни ринок нерухомостi України постiйно зростав. Зокрема, до 2021 р., коли вiдкрили ринок землi, угод щодо купiвлi житла було значно бiльше, нiж землi, але саме в цей рiк цифри майже зрiвнялися. Вiд початку повномасштабної вiйни люди почали бiльше грошей вкладати в землю. Торiк земельних дiлянок було придбано в 1,3 раза бiльше, анiж квартир та будинкiв, – 231881.
Бiльш нiж 172 тис. будинкiв та квартир українцi придбали торiк.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, в iпотеку торiк громадяни придбали 10775 квартир та будинкiв. А на придбання землi укладено 1127 iпотек. Тобто на дев’ять угод щодо житла припадає лише одна на земельну дiлянку.
Понад половину iпотек на житло у 2023 р. оформили через “єОселю” – 5 855.
У 2023 р. офiцiйнi цiни на землю випередили iнфляцiю. Середньозважена цiна становила 37 тис. грн. за гектар.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *