Землю розпродають пiд будiвництво виробничих потужностей

Землю розпродають пiд будiвництво виробничих потужностей

Протягом 2023-2024 рр. спостерiгається тренд на купiвлю промислових земельних дiлянок – пiд будiвництво виробничих потужностей. Зацiкавленими особами на цьому ринку є пiдприємства-релоканти, виробники будматерiалiв, FMCG, а також логiстичнi транспортнi компанiї.

Як розповiв в коментарi Delo.ua директор департаменту ринкiв капiталу CBRE Ukraine Ярослав Горбушко, чимало мiжнародних компанiй-виробникiв будiвельних матерiалiв, в очiкуваннi на велику пiслявоєнну вiдбудову України, вже придбали або є в активному процесi придбання земельних дiлянок промислового/логiстичного призначення з намiром подальшого будiвництва виробничих або логiстичних потужностей, повiдомляє Property Times.
Низка мiжнародних компанiй, зокрема логiстичнi провайдери, виробники тютюнової продукцiї, у зв’язку з наявними обмеженнями НБУ на репатрiацiю капiталу накопичили на рахунках суттєвi кошти в гривнi. Тодi як земля є iдеальним активом для iнвестування з точки зору пошкодження чи втрати активу, пояснив експерт.
“Цей тренд також пiдтримують виробники споживчих товарiв, серед яких i мiжнароднi гiганти, такi як Unilever та Nestle, а також локальнi виробники, що релокуються зi схiдних та пiвденних регiонiв, що були окупованi, або потерпають вiд воєнних дiй”, – додав Горбушко.
За його словами, найбiльший iнтерес у потенцiйних покупцiв зосереджений на заходi України, а також у Київськiй областi. Також дуже активно шукають у Вiнницi – невипадково там кiлька iндустрiальних паркiв зареєстровано i ведуться реальнi будiвництва.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у Львовi також будується кiлька iндустрiальних паркiв: протягом 2022-2023 рр. були введенi в експлуатацiю першi черги Sparrow Park Lviv (Sparrow Capital) та M10 Lviv Industrial Park (Dragon Сapital).
Триває будiвництво IП “Формацiя” (Alterra Group). У Київськiй областi завдяки мiграцiї бiзнесу зi сходу України зараз ведеться будiвництво фабрики для Unilever в межах iндустрiального парку “Бiла Церква”.
Зазвичай виробниками розглядаються об’єкти вiд 2-5 га, але є i приклади кластерного будiвництва, де виробники купують дiлянки площею в декiлька десяткiв га. Девелопери логiстичної нерухомостi зазвичай розглядають дiлянки площею не менш нiж 5-10 га.
Представник CBRE Ukraine також зазначив, що релокацiя бiзнесу зi сходу далi продовжується. Деякi компанiї, що релокувалися в 2022 р. – серединi 2023 р., розглядали можливiсть повернення, але вiдмовилися вiд даного сценарiю на тлi затягування воєнних дiй.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *