Продовжуючи тему про ландшафтний дизайн двору приватного будинку, переходимо до садів, які є оазисами спокою та гармонії. Вони надають можливість відчути зв’язок з природою, насолодитися її красою та знайти внутрішню рівновагу. Важливо створити вдалий дизайн доріжок, щоб комфортно пройтися садом можна було в будь-яку погоду.
Зміст
- 1 Ідеї доріжки в саду
- 1.1 Дизайн доріжки з бруківки
- 1.2 Плитка з дрібними каменем
- 1.3 Садові доріжки з дерева
- 1.4 Екологічна стежина
- 2 Поради щодо облаштування
Адже доріжки в саду слугують практичній меті – надають нам зручний доступ до різних частин саду, допомагають організувати простір та визначають напрямок руху. Проте, доріжки також можуть додати вишуканості до ландшафтному дизайну саду.
Ідеї доріжки в саду
Дизайн доріжки з бруківки
Одна з головних переваг бруківки – величезне її різноманіття (форм, розмірів, кольорів). Тому дизайн доріжки з бруківки теж може бути дуже різноманітним.
Садова доріжка з бруківки є надійною та здатна прослужити 20-30 років. По якісній бруківці зручно ходити і бігати, катати важкі візки і тачки. Доглядати за нею теж досить зручно – відмивати і протирати бруківку від бруду легко.
Плитка з дрібними каменем
Основна ідея даного дизайну доріжки в саду – розміщення великих плиток на відстані кроку одна від одної, а простір між ними заповнити дрібним каменем.
Як видно з фото, залежно від обраного типу каменю і плитки, їх позиціонування та інших дизайнерських способів, вигляд доріжки буде суттєво відрізнятися. Тож цей тип хідника підійде для ландшафтних дизайнів різноманітних стилів.
Садові доріжки з дерева
Ще один матеріал, з якого можна зробити доріжки в саду – дерево. Однак варто пам’ятати, що таке рішення доволі не довговічне порівняно з бруківкою чи каменем.
Бюджеті садові доріжки можна зробити зі спилів дерева. Для цього знадобляться:
- геотекстиль
- пісок
- спили дерева.
В саду розмічаємо де буде доріжка, далі кладемо геотекстиль, на нього висипаємо пісок, трамбуємо киянкою по рівню, далі кладемо спили дерева, між спилами засипаємо піском або гравієм. Спили бажано попередньо обробити антисептиком, щоб спили служили довше.
Екологічна стежина
Дедалі популярнішим в ландшафтному дизайні стає екостиль, в якому все робиться з максимально екологічних матеріалів і якомога природнішим на вигляд. У випадку садових доріжок – це може бути екологічна стежина, викладена природним каменем, висипана з дрібного відсіву чи навіть кори дерев.
Поради щодо облаштування
- Передусім пам’ятайте, що доріжки і стежки формують з усіма об’єктами на ділянці загальний ансамбль, дають змогу виділити функціональні зони: город, клумби, господарські будівлі, місце відпочинку. Тож вони мають бути гармонійними до загального стилю саду.
- Доріжки в саду мають бути не тільки красивими, а й зручними для пересування ними в будь-яку погоду. Тож не варто робити їх з не плоского каменю, слизьких матеріалів. Якщо комбінуєте декілька матеріалів, то вони мають бути в один рівень, щоб йти по доріжці можна було навіть не дивлячись постійно під ноги.
- Розміщувати доріжки потрібно на трохи вищому рівні в порівнянні з оточуючим простором, а також варто забезпечити невеликий нахил для відведення води. Цей нахил може бути спрямований в одну або обидві сторони. Забезпечення ефективного дренажу допоможе уникнути стоячої води (калюж на доріжці).
На завершення ще декілька фото ідей дизайну доріжок і стежинок на задньому дворі чи в саду приватного будинку.
До речі, можете ознайомитися з нашою статтею про багаторічні квіти для квітника, де зібрані назви, фото та інша інформація про види та сорти красивих квітів.
Якщо добірка фото була вам корисною і знайшли тут ідеї щоб створити власний дизайн доріжки в саду, напишіть нижче будь-який коментар. Наприклад, які варіанти вам подобається більше – з каменю, бруківки, дерева?