Два регіони можуть зазнати змін: чого очікувати від ринку нерухомості українцям

Найближчі два роки ринок нерухомості в Україні може змінюватися. Передусім це стосується Київського та Харківського регіонів.

Про це журналістам Pro Гроші розповіла оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

За її словами, в Україні можливі переформатування лідерів та зміни ринку. І вже зараз ми можемо спостерігати за змінами, адже це видно по темпах будівництва, а також по тому, як вводять комплекси.

"Ті імена, які ми вважали лідерами, то вони або будуть на останніх позиціях списку по темпах будівництва, або взагалі можуть покинути ринок. Також можлива історія, коли проєкт починався під одним брендом, а потім працює під іншим", – пояснює Вікторія Берещак та додає, що від того, як закінчиться історія з Київміськбудом і як вона буде розгортатися, залежатиме загалом ситуація на ринку даного регіону.

Що відбувається з інвестиційною активністю

Як ми пояснювали раніше, до війни було багато бажаючих вкладати гроші у квартири, очікуючи отримання прибутку через орендний бізнес або продаж нерухомості. Однак через війну ця активність зменшилася і поки не відновилася.

Вікторія Берещак зазначила, що тривалий час інвестиційних продажів майже не було, і зараз ми маємо незначний приріст інвестиційної активності. До кінця війни ця активність буде в межах незначного показника, ймовірно, це 10-15%.

Обмеження платоспроможного попиту

Відновлення платоспроможного попиту на ринку нерухомості затримується з кількох причин:

1) Падіння доходів населення зумовлене економічними труднощами через війну.

2) Психологічний фактор, який грає важливу роль: в умовах невизначеності та непевності покупці важко наважуються купувати житло.

3) Будівельна галузь залишає бажати кращого, і це також впливає на ринок.

Через це попит на житло залишається низьким, і досягти довоєнних показників до кінця війни буде важким викликом.

Загалом від ринку нерухомості всі вже давно очікують змін та хочуть побачити збільшення частки реального відновлення будівництва. За статистикою, з понад 90% комплексів, які заявили, що після повномасштабного вторгнення в Україну поновили будівництво об'єктів, тільки 45% дійсно почали будувати. А прийнятний темп мають лише 30% обʼєктів.

Раніше ми повідомляли, у які ЖК не варто інвестувати гроші. Також писали, на які поступки готові йти власники квартир в Україні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *