В Україні перед будівництвом нерухомості треба підготувати та затвердити дозвільну документацію. Зокрема, вам треба отримати будівельний паспорт, адже без нього починати роботу над обʼєктом заборонено.
Про це розповідає юристка Любов Дроботова.
Для чого потрібен будівельний паспорт
Маючи його, ви можете будувати на власній землі практично все, що заманеться. При цьому будь-які проблеми із законом – виключені. Також наявність цього сертифіката дозволяє забудовнику автоматично розпочинати будівництво одночасно з поданням повідомлення до Державної інспекції архітектури та містобудування України.
Окрім житлових будинків, оформлювати будівельний паспорт потрібно для:
-
сараїв;
-
гаражів;
-
господарських будівель.
Також без даного документа не можна розпочинати благоустрій або озеленення ділянки.
Які особливості має оформлення будівельного паспорта
Для отримання будівельного паспорта необхідні:
-
Заява.
-
Документ, який підтверджує право користування, оренди або володіння земельною ділянкою.
-
Проєкт будівництва (при наявності).
-
Ескіз майбутнього будинку та додаткових будівель.
-
Згода від всіх власників земельної ділянки.
В готовому будівельному паспорті буде:
-
Схематичний план забудови земельної ділянки.
-
Правовстановлюючі документи на землю.
-
Рекомендації для цього об’єкта, відповідно до законодавчих та будівельних норм.
Будівельний паспорт надає місцевий орган будівництва й архітектури. А от строки видачі документа можуть бути від одного до декількох місяців.
На якому етапі будівництва ЖК купувати квартиру
Раніше ми вже розповідали, що найбільший ризик в Україні зараз інвестувати в недобуд або довгобуд, коли девелопер через свої внутрішні проблеми не виконує взяті на себе зобов’язання, а саме через:
- недосконалість фінансової моделі;
- залежність від грошей інвесторів;
- нездатність адаптуватись до нових реалій.
"Щоб зменшити ризики, варто дивитись в бік проєктів на завершальних стадіях – від 60-70% готовності. Щоправда, в такому випадку зростає вартість квадратного метра одразу щонайменше на 25% від стартової ціни на котловані", – говорить експертка з ринку нерухомості Вікторія Берещак.
Більше читайте тут.
Скільки коштує нерухомість у новобудовах Києва
Все частіше українці почали цікавитися житлом у новобудовах. Одним з факторів, що впливають на це, є зниження вартості житла.
За останній місяць у Києві ціни за один квадратний метр в гривнях зменшилися на 1,18%, що в перерахунку на площу дозволяє заощадити значну суму. Так, у період з 2 серпня по 20 вересня поточного року вартість 1 квадратного метра скоротилася з 44 325 до 43 800 гривень, що становить 525 гривень за кожен "квадрат".
Раніше ми розповідали, що зараз шукають українці на ринку нерухомості. Також ми писали, як інвесторам заробити більше на ринку нерухомості.