Американський інвестор Джеймс Кемерон пропонує $5 млрд за казахського гірничодобувного гіганта ERG

ERG, люксембурзький виробник міді, кобальту, алюмінію та залізняку, 40% акцій якого належить уряду Казахстану, минулого року заявила, що сформувала цільову групу для розвідки родовищ рідкісноземельних металів та рідкісноземельних руд у Казахстані.

Ці корисні копалини привернули особливу увагу останні місяці, оскільки адміністрація президента США Дональда Трампа шукає альтернативи Китаю для постачання своєї внутрішньої промисловості на тлі ескалації торгової війни між країнами.

За словами джерела, близького до компанії, переговори між ERG та Кемероном ведуться з кінця минулого року.

Згідно з листом Кемерона раді директорів ERG, копія якого потрапила до розпорядження Reuters, Goldman Sachs веде попередні переговори з метою надання консультацій щодо угоди.

“Фінансування буде здійснюватися за рахунок моїх власних коштів, а також внесків до акціонерного капіталу інших інвесторів у Сполучених Штатах, а також, можливо, в Австралії та на Близькому Сході”, – йдеться у листі.

Інше джерело, близьке до угоди, повідомило Reuters, що інтерес інвестора до ERG частково пов’язаний з потенціалом Казахстану у розвідці та видобутку критично важливих корисних копалин. Казахстан має намір збільшити видобуток рідкісних та рідкісноземельних металів на 40% до 2028 року, і ERG, як очікується, відіграватиме важливу роль у цій ініціативі.

Цього місяця уряд Казахстану оголосив, що його геологи виявили велике родовище рідкісноземельних металів із передбачуваними ресурсами, що перевищують 20 мільйонів метричних тонн.

Прем’єр-міністр Казахстану Олжас Бектенов минулого року заявив, що дані про родовища рідкісних та рідкісноземельних металів у країні, які є державною таємницею з радянських часів, поступово розсекречуються.

Якщо це відкриття підтвердиться, Казахстан може увійти до трійки найбільших власників запасів рідкісноземельних металів у світі після Китаю та Бразилії.

Джерело: reuters

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *