За інформацією агентства «Сіньхуа», проєкт передбачає будівництво каскаду з п’яти дамб у місті Ньїнджі на південному сході Тибетського автономного району. Вироблена електроенергія здебільшого буде передаватися за межі Тибету, але частково використовуватиметься і для місцевих потреб. Потужність майбутньої електростанції агентство не уточнило.
З огляду на обсяг інвестицій, проєкт може стати одним із найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії та потенційним стимулом для зусиль Пекіна щодо відновлення економічного зростання.
Однак будівництво дамби може викликати напруження між Китаєм та Індією, оскільки Ярлунг Цангпо протікає через спірну територію Аруначал-Прадеш і впадає в одну з найбільших річок Індії. Пекін запевняє, що проєкт не матиме негативного впливу на нижні течії річки.
Китайські екологічні активісти вже давно висловлюють занепокоєння незворотними наслідками будівництва дамб у каньйоні Ярлунг Цангпо, де річка протягом 50 кілометрів втрачає у висоті 2000 метрів. Цей регіон є національним природним заповідником і одним із головних осередків біорізноманіття Китаю.
Джерело: Bloomberg