Банки прогнозують подальше зростання попиту на кредити

За результатами щоквартального опитування банків, більшість респондентів очікує на зростання кредитування підприємств та населення в наступні 12 місяців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Рівень схвалення банками заявок зріс для усіх типів корпоративних кредитів, найбільше – для малих та середніх підприємств. Надалі зростав рівень схвалення заявок для кредитів населенню, найбільше – на іпотеку", – йдеться в повідомленні.

Результати опитування свідчать, що більшість респондентів очікує на зростання кредитування підприємств та населення в наступні 12 місяців.

Попит на корпоративні кредити у IV кварталі відновлювався, як і впродовж 2023 року. Вперше за останні п’ять кварталів попит великих підприємств зріс помітніше, ніж попит на позики МСП. Попит на іпотеку знизився, що перервало тенденцію його понад річного зростання. Переважно про це зазначили великі банки. Попит на споживчі позики не змінився. Респонденти прогнозують подальше зростання попиту на позики бізнесу в І кварталі 2024 року. Найбільше – на гривневі та короткострокові кредити, позики великим компаніям. Очікується, що попит на іпотеку зменшиться, а на споживчі позики – не зміниться.

Банки пом’якшили кредитні стандарти для МСП, водночас посилили для бізнесу загалом під тиском гірших очікувань розвитку окремих галузей або підприємств, стосовно обмінного курсу та потреби в капіталі. У I кварталі банки очікують пом’якшення стандартів для МСП, натомість за валютними та довгостроковими позиками вони посиляться.

Читайте також: Банки оптимістично оцінюють перспективи кредитування – експерт

Кредитні стандарти для іпотеки в IV кварталі вперше за рік не пом’якшилися, а залишилися незмінними. Водночас фінустанови пом’якшували стандарти для споживчих позик та очікують цього й надалі. При цьому банки прогнозують зниження якості кредитного портфеля. Валютний, кредитний та операційний ризики зросли в IV кварталі 2023 року і надалі посиляться, зазначили респонденти.

Як повідомлялось, "Опитування про умови банківського кредитування" проводилося з 15 грудня 2023 року до 12 січня 2024 року серед кредитних менеджерів банків. Відповіді надали 26 фінансових установ, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 96%.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *