Частка непрацюючих кредитів у банках за І квартал скоротилася до 36,1%

В Україні частка непрацюючих кредитів у банківському секторі станом на 1 квітня 2024 року становить 36,1%.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 квітня 2024 року становила 36,1%, що на 1,3 відсоткових пункта нижче показника на 1 січня 2024 року", – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зауважують, що ключовий фактор скорочення частки NPL – зростання працюючого кредитного портфеля, який протягом І кварталу збільшився на 34,6 млрд грн, або на 3,1%.

Обсяг непрацюючих кредитів за І квартал скоротився на 2 млрд грн – до 420,3 млрд грн переважно внаслідок списання непрацюючих роздрібних кредитів банками з українським приватним капіталом.

Витрати банків на відрахування в резерви під кредити залишаються низькими, а рівень дефолтів – знижується.

Портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зростає три квартали поспіль, зокрема поза межами державних програм, завдяки пожвавленню попиту на гривневі кредити внаслідок відновлення бізнес-активності. Зростають роздрібні незабезпечені споживчі та іпотечні позики.

Читайте також: Уряд вніс зміни до програми доступних кредитів

Як повідомлялося, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках стало скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року).

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *