Для того, щоби оцінити наслідки потенційного виділення Україні допомоги у вигляду кредиту, а не прямого фінансового вливання з боку США, необхідно врахувати прийнятний рівень заборгованості України на нинішньому етапі.
Таку позицію озвучив у четвер у відповідь на запитання Укрінформу глава Місії МВФ в України Гевін Грей.
«Стосовно конкретного питання щодо наслідків позики – якщо вона (допомога – ред.) буде виділена у формі позики, а не грантів – це те, що ми мали б оцінити крізь призму прийнятного рівня заборгованості України»,- зазначив представник Фонду.
У цьому контексті він зауважив, що необхідно дочекатися, яка саме пропозиція буде озвучена. За його словами, у разі, якщо йтиметься про позику, фінансова оцінка залежатиме від конкретних умов, зокрема, процентної ставки, пільгового періоду та терміну погашення.
Читайте також: МВФ ухвалив наступний транш для України в розмірі $880 мільйонів
Водночас Грей зазначив, що МВФ уважно стежить за розвитком питання конфіскації заморожених активів РФ. Однак, за його словами, Фонд має дотримуватися нейтралітету щодо країн-членів, і тому не бере безпосередньої участі в цій дискусії.
Тим не менш, якщо будь-які доходи від заморожених активів РФ будуть передані Україні, МВФ оцінить їхній вплив на бюджет, і не інтегруватиме їх в поточну програму, зазначив Грей.
Як повідомляв Укрінформ, раніше МВФ заявляв, що рішення про конфіскацію російських активів мають приймати самі країни, де розміщені заморожені кошти.