Ціни на нафту знизилися у вівторок, 15 липня, після заяви президента США Дональда Трампа про встановлення для Росії 50-денного терміну для завершення війни в Україні та уникнення санкцій, що послабило нагальні побоювання щодо поставок.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 29 центів, або 0,4%, до 68,92 долара за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate подешевшали на 35 центів, або 0,5%, до 66,63 долара. Обидва контракти закрилися зі зниженням більш як на 1 долар на попередній сесії.
«М’якша позиція Трампа щодо санкцій через російську нафту послабила побоювання щодо кризи поставок, тоді як його тарифний план продовжує посилювати економічний тиск», – сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.
Ціни на нафту зросли на тлі новин про потенційні санкції, але пізніше відмовилися від цих переваг, оскільки 50-денний термін викликав надії на те, що санкцій можна уникнути, а трейдери зосередилися на питанні, чи справді США запровадять високі тарифи на країни, які продовжують торгувати з Росією.
Якщо Трамп виконає свої зобов'язання і запропоновані санкції будуть впроваджені, «це кардинально змінить перспективи нафтового ринку», – заявили аналітики ING у записці у вівторок.
Читайте також: Трамп пригрозив Росії тарифами, якщо вона не піде на угоду про мир в Україні
«Китай, Індія та Туреччина є найбільшими покупцями російської сирої нафти. Їм потрібно буде зважити вигоди від купівлі російської сирої нафти зі знижкою порівняно з вартістю свого експорту до США», – йдеться в записці ING.
У понеділок Трамп оголосив про нову зброю для України, а в суботу заявив, що з 1 серпня запровадить 30% мито на більшість імпортних товарів з Європейського Союзу та Мексики, що доповнило аналогічні попередження для інших країн.
Тарифи ризикують уповільнити економічне зростання, що може знизити світовий попит на паливо та призвести до зниження цін на нафту.
У понеділок Goldman Sachs підвищив свій прогноз цін на нафту на другу половину 2025 року, вказавши на потенційні перебої з постачанням, скорочення запасів нафти в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку, а також обмеження виробництва в Росії.
Фото: freepik