НБУ перерахував до держбюджету ₴38,6 мільярда зі свого прибутку

Національний банк України перерахував 38,64 млрд грн зі свого прибутку до розподілу за 2023 рік до державного бюджету.

Про це повідомив у Фейсбуку голова Національного банку України Андрій Пишний. 

За його словами, загальна сума, яку НБУ спрямував до бюджету під час повномасштабної війни вже перевищує 129 млрд грн.

«Варто сказати, що одержання прибутку не є метою діяльності Національного банку, наше завдання забезпечувати цінову та фінансову стабільність. Власне макроекономічні показники минулого року добре ілюструють, що з цими завданнями ми впоралися – відчутне зниження інфляції, стійка, прибуткова та функціональна банківська система, достатні міжнародні резерви, контрольована ситуація на валютному ринку», – наголосив Пишний.

Після забезпечення визначеного законом рівня загальних резервів НБУ направляємо прибуток до Держбюджету. Під час війни, зазначив керівник Нацбанку, це набуває особливої ваги, бо наразі ці кошти – частина бюджету оборони країни. Заповнити його надзвичайно складно, а тому значення кожного внутрішнього ресурсу зростає в рази.

Читайте також: У Нацбанку не вбачають загрози у коливанні курсу гривні

«Нехай цей внесок НБУ також ще на крок наблизить нашу країну до Перемоги, а над розвитком економіки та повноцінним її відновленням ми уже працюємо», – резюмував очільник НБУ.

Як повідомлялося, у Нацбанку вважають, що за умови збереження сприятливих макрофінансових тенденцій у 2024 році можливе зниження облікової ставки до 13%.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *