Посилення контролю за гральним бізнесом: комітет ВР підтримав доопрацьований законопроєкт

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу доопрацьований законопроєкт №9256-д, яким посилюється контроль за діяльністю організаторів азартних ігор та лотерей.

Про це в Телеграмі повідомив народний депутат, голова профільного комітету Данило Гетманцев, передає Укрінформ.

«Доопрацьований Комітетом законопроєкт №9256-д має сприяти рішенню проблеми загострення поширення ігрової залежності під час воєнного стану, зокрема, серед військовослужбовців, які перебувають в екстремальних стресових умовах, що може спричиняти підвищені ризики формування ігрової залежності, а відтак потребують додаткових механізмів для захисту», – йдеться в повідомленні.

Документ серед іншого пропонує посилити вимоги до реклами азартних ігор (у тому числі заборонити її в мережі інтернет, а також обмежити можливість зловживань спонсорством для прикриття реклами). За порушення пропонується збільшити штраф з 300 до 600 мінімальних заробітних плат, за повторне порушення передбачається анулювання ліцензії організатора азартних ігор.

Встановлює законопроєкт і додаткові критерії для анулювання ліцензій організаторів азартних ігор.

Проєктом закону передбачається запровадження системи заходів щодо запобігання та протидії функціонуванню заборонених азартних ігор та/або гральних закладів, у тому числі шляхом моніторингу мережі інтернет щодо виявлення вебсайтів та/або мобільних застосунків, які надають доступ на території України до азартних ігор в мережі інтернет без відповідної ліцензії (включно з чіткими механізмами реагування для блокування доступу).

У цілях попередження та подолання ігрової залежності передбачається, що вимоги щодо боротьби з вираженою ігровою залежністю (лудоманією) встановлюватимуться Кабінетом Міністрів України. Окрім того, на період воєнного стану запроваджується нова підстава для включення до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Для збільшення прозорості процедури ліцензування передбачається, що заява про отримання ліцензії разом із документами, які до неї додаються, може бути подана в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У документі пропонується ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) як орган державного регулювання у сфері організації та проведення азартних ігор.

Читайте також: Рада планує передати функції Комісії з грального бізнесу Мінцифрі

Як повідомлялося, у травні 2023 року уряд підтримав ініціативу Міністерства цифрової трансформації і вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей», яким пропонується ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей й автоматизувати видачу гральної ліцензії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *