Приватна компанія відшкодувала Укрзалізниці ₴68 мільйонів збитків

Приватна компанія відшкодувала 80% збитків, завданих АТ «Укрзалізниця» внаслідок вчинення менеджментом цієї компанії злочинних дій упродовж 2016-2020 років. Із серпня 2023 по січень 2024 року на рахунки Укрзалізниці перераховано понад 68 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як зазначається, у межах досудового розслідування встановлено, що з грудня 2016 року по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур, а також узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1000 грн на 1 тис. куб. м. При цьому службовці Укрзалізниці приховували надходження більш вигідних пропозицій від учасників ринку газу, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям.

За даними правоохоронців, реалізація цієї схеми завдала Укрзалізниці збитків на загальну суму понад 206 млн грн. За версією слідства, ці кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми.

У подальшому компанія визнала неприйнятність вчинених злочинних дій власним менеджментом та погодилась упродовж шести місяців відшкодувати УЗ переважну частину заподіяної шкоди.

На сьогодні у справі стосовно двох учасників злочинної схеми, а саме одного з керівників філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (посада зазначена на момент вчинення злочину) та фактичного власника компанії-постачальника завершено досудове розслідування.

Ще двоє учасників схеми визнали свою винуватість в інкримінованих злочинах. Відповідно до угод про визнання винуватості вони відшкодували 2 млн грн АТ «Укрзалізниця» та ще 3 млн грн перерахували на потреби ЗСУ.

Читайте також: Збитки Укрзалізниці цьогоріч можуть перевищити ₴20 мільярдівКамишін

Раніше в інтерв’ю Укрінформу директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос повідомив, що у бюро є цілий підрозділ, який з 2015 року займається розслідуванням справ стосовно порушень в Укрзалізниці.

Станом на червень 2023 року у провадженні НАБУ перебувало близько 80 таких справ. Збитки сягають понад 700 млн грн.

НАБУ вже притягнуло до відповідальності вісьмох керівників департаментів Укрзалізниці, на які покладені обов’язки закупівель.

Фото: Укрзалізниця

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *