Єдиний соціальний внесок передали Пенсійному фонду – закон

Парламент ухвалив в цілому закон про передачу функції адміністрування ЄСВ від Державної податкової служби до Пенсійного фонду України.

Про це повідомив у Телеграмі народний депутат України з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк, передає Укрінформ.

Проєктом закону №9569 пропонувалося із 1 січня 2024 року покласти на Пенсійний фонд України адміністрування ЄСВ: взяття на облік страхувальників, забезпечення збору та обліку страхових коштів, контроль за повнотою та своєчасністю їх сплати, ведення Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб.

Наразі дата набуття чинності документа невідома.

Читайте також: Пенсійний фонд із початку року отримав ₴69,1 мільярда надходжень від ЄСВ

Ухвалення законопроєкту має на меті покращити адміністрування в системі загальнообов'язкового соціального страхування внаслідок зменшення адміністративних структур управління, запровадити єдину систему управління коштами та єдину інформаційну систему. А також посилити контроль за використанням коштів соціального страхування.

Як повідомлялося, єдиний соціальний внесок в Україні запровадили з 1 січня 2011 року, адміністрування ЄСВ передали від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів із 1 жовтня 2013 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *